فناوری اطلاعات

ترامپ از سرویس های موبایل رمزگذاری نشده استفاده می کند

ترامپ از سرویس های موبایل رمزگذاری نشده استفاده می کند

رئیس جمهور آمریکا برای انجام فعالیت های دولتی به جای موبایل های ایمن شده، از سرویس های موبایل رمزگذاری نشده استفاده می کند.

به گزارش اگنا به نقل از بیزینس اینسایدر، گزارشی جدید نشان می دهد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به طور مداوم با استفاده از دستگاه های تایید نشده تماس تلفنی برقرار می کند.

این درحالی است که او در برنامه انتخاباتی خود هیلاری کلینتون را برای استفاده از سرورهای خصوصی ایمیل به باد انتقاد گرفته بود.

سابقه تماس ها که به عنوان بخشی از تحقیقات درباره ترامپ منتشر شده، نشان می دهد او و مشاوران ارشدش به طور مداوم از موبایل های غیر ایمن برای انجام فعالیت هایی در کاخ سفید استفاده کرده اند. همچنین چند مقام دولتی که نامشان فاش نشده نیز این امر را تائید کرده اند.

مقامات دولتی به طور معمول از سرویس های موبایل رمزگذاری شده استفاده می کنند تا از هک شدن اطلاعات تماس ها و پیامک ها اجتناب کنند.

آلکس هید مدیر فناوری  شرکت Security Scorecard می گوید: سرویس های موبایل رمزگذاری نشده را به راحتی می توان هک کرد. در برخی موارد حتی هکر می تواند با بالارفتن از یک برج مخابرات موبایل و اتصال به یک لپ تاپ تمام اطلاعات را دانلود کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا