دسته‌بندی نشده

۸۰ درصد دستگاه‌های موبایلی فاقد برنامه امنیتی هستند

بر خلاف افزایش قابل ملاحظه آگاهی کاربران نسبت به خطرات امنیتی و همچنین افزایش دسترسی آن‌ها به ابزارهای ضد این حملات، ۸۰ درصد گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۳ میلادی فاقد هرگونه برنامه امنیتی هستند.

80 درصد دستگاه‌های موبایلی فاقد برنامه امنیتی هستند

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,کارشناسان بر پایه این بررسی اعلام کرده‌اند که بر خلاف افزایش قابل ملاحظه آگاهی کاربران نسبت به خطرات امنیتی و همچنین افزایش دسترسی آنها به ابزارهای ضد این حملات، ۸۰ درصد گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۳ میلادی فاقد هرگونه برنامه امنیتی هستند.

مرکز تحقیقاتی Juniper Research بر این باور است که سطح پایین سازگاری گوشی‌های هوشمند کاربران با ابزارهای امنیتی می‌تواند دلایل فراوانی را به همراه داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به آگاهی کم کاربران در مورد حملات آنلاین روی دستگاه‌های موبایلی و همچنین بالا بودن قیمت ابزارهای امنیتی اشاره کرد.

این مرکز تحقیقاتی در گزارش خود اعلام کرده است که نزدیک به ۱.۳ میلیارد دستگاه موبایلی شامل گوشی‌های هوشمند، گوشی‌های معمولی و رایانه‌های لوحی تا سال ۲۰۱۸ میلادی مجهز به برنامه‌های امنیتی می‌شوند که این رقم برای سال جاری میلادی تنها ۳۲۵ میلیون دستگاه گزارش شده است.

مرکز تحقیقاتی Trend Micro در گزارشی مجزا اعلام کرد، تا پایان سال جاری میلادی بیش از یک میلیون بدافزار موبایلی در سراسر جهان شناسایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا