دسته‌بندی نشده

۸۸ درصد اپراتورهای جهان از سیستم DAS استفاده می‌کنند

DASاگنا- به طور کلی ۲۰ شرکت مخابراتی بزرگ جهان که در زمینه ارایه خدمات کابلی، ارتباطی، اینترنتی و رقابتی فعالیت می‌کنند پیش‌بینی می‌کنند حجم فعالیت سیستم‌های توزیع‌شده آنتن (DAS) در شبکه آنها بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میلادی سه برابر شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سیستم DAS توسط اپراتورهای مخابراتی بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و در فرودگاه‌های بزرگ، استادیوم‌ها، مراکز تفریحی، مراکز خرید و … نصب می‌شود تا امکان پوشش‌دهی کامل شبکه‌ مخابراتی فراهم شود و در شرایطی که دسترسی به سیستم‌های سلولی کوچک وجود ندارد، خدمات مورد نیاز از طریق آن ارایه شود.

 

«استفان ترال» مدیر مرکز زیرساخت‌های موبایلی شرکت تحقیقاتی IHS گفت: «از آنجایی که شبکه‌های موبایلی جهان از سیستم ۲G به ۳G و LTE مهاجرت می‌کنند، زیرساخت‌های DAS می‌توانند از حالت ایستا به حالت پویا تبدیل می‌شوند و مبتنی بر کابل‌های فیبر نوری ارتباطات بیشتری را برقرار می‌کنند. این زیرساخت‌ها برای برقراری ارتباطات از راه دور با انرژی کم به کار می‌روند و در کشورهایی مانند کره جنوبی و چین کاربردهای فراوان دارند».

 

مرکز تحقیقاتی IHS بر پایه بررسی‌های خود اعلام کرد ۸۸ درصد اپراتورهای جهان یک مدل از زیرساخت‌های DAS را در اختیار دارند و همچنین ۱۰۰ درصد سیستم‌های DAS که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند توسط اپراتور مربوطه سرمایه‌گذاری و نصب می‌شوند.

 

این مرکز تحقیقاتی دریافت که پوشش‌دهی مناسب و دسترسی آسان به خدمات مربوطه مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که باعث می‌شود اپراتورها سراغ زیرساخت‌های DAS بروند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا