دسته‌بندی نشده

شناسنامه خدمات دستگاه های اجرایی کشور گردآوری و تنظیم شد

oas8به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، دکتر علیرضا شاهپری روز یکشنبه ۱۸ مرداد در مراسم افتتاحیه هشتمین کنفرانس نظام اداری و الکترونیکی عنوان کرد:در بودجه سال ۹۴ ردیف خاصی برای همه دستگاه های اجرایی به منظور توسعه خدمات الکترونیکی آنها در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد:برای اولین بار در بودجه سال جاری اعتبار متمرکزی برای توسعه خدمات دولت الکترونیک پیش بینی شده که امیدواربم سبب سرعت بخشی در این حوزه شود.
شاهپری با اشاره به اینکه فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات فرصت های مناسبی را در تمامی حوزه ها ارائه می کند،افزود:بهبود کیفیت زندگی، تسهیل انجام امور برای اجرای کسب و کارها،کمک به شهروندان برای شرکت در اداره امور جامعه و قابلیت زندگی بهتر از جمله مزایای فناوری نوین اطلاعات و ارتباطات است.
وی به نقش مهم و موثر دولت الکترونیک بر اصلاح نظام اداری و توسعه کشور اشاره کرد وگفت:ارائه خدمات با کیفیت به شهروندان ، شفاف سازی امور و کاهش فساد اداری و توسعه دولت الکترونیک، در این زمینه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
وی به برخی مصوبات و دستورالعمل های اجرای در زمینه خدمات دولت الکترونیک اشاره کرد وگفت:نقشه راه دولت الکترونیک، مهندسی مجدد فرایندها،استاندارد سازی وب سایت های دستگاه های اجرایی و دستورالعمل آموزش کارکنان دولت از مصوبات و دستورالعمل هایی است که در سال های اخیر به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ورود به برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور هستیم، گفت:فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک باید به عنوان عامل محوری و تاثیرگذار این برنامه باشد.
شاهپری اظهار کرد:در تدوین این برنامه باید تز نظرات اندیشمندان، صاحب نظران و فعالان حوزه فناوری اطلاعات اعم از بخش دولتی ، خصوصی و دانشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد:با ارایه نظرات مطرح شده به ستاد تدوین برنامه ششم توسعه می توان نقش موثری در این زمینه ایفا کرد و پیشنهادات مشخصی را برای توسعه فناوری اطلاعات و دولت الکترونیک و رفع چالش هاس آن ارایه کرد.
دبیر علمی هشتمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی به تعداد مقالات قابل ارائه در این کنفرانس اشاره کرد و گفت: ۷۰ مقاله از مجموع مقالات ارسالی پذیرفته شده و در این رویداد علمی ارائه خواهد شد.
وی اظهار کرد:با عنایت به فراخوان دبیرخانه دایمی کنفرانس ۲۸۵ نظر در خصوص چالش های حوزه دولت الکترونیک دریافت شده است که در نوع خود بی نظیر می باشد.
شاهپری اظهار امیدواری کرد که با بررسی چالش های موجود در توسعه دولت الکترونیک و ارائه راهکارها برای رفع آنها موجبات بهبود کیفیت خدمات به مردم و ترفیع رتبه کشور را شاهد باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا