دسته‌بندی نشده

FBI با استفاده از بدافزار مجرمان خود را دستگیر می‌کند

“دفتر تحقیقات فدرال آمریکا”(FBI) که به واسطه روش‌های سنتی خود نتوانسته است مجرمان سایبری را دستگیر کند، یک گروه حرفه‌ای از هکرها را در اختیار گرفته است تا به کمک آنها بتواند پروژه خود را پیش ببرد.
FBI با استفاده از بدافزار مجرمان خود را دستگیر می‌کند

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، به تازگی یک مجرم سایبری موسوم به Mo شناسایی شده است که بمب اینترنتی خود را در قسمت‌های مختلف دستگاه دولتی و خصوصی آمریکا منفجر کرده است.
این مجرم سایبری به گونه‌ای فعالیت می کند که هیچ ردی از خود برجا نمی‌گذاد و سازمان مرکزی FBI با تمام تلاش‌های شبانه‌روزی خود نتوانسته است اثری از این مجرم را پیدا کند.

سازمان FBI برای پیدا کردن ردی از این گروه و شناسایی آنها سراغ تیم زبده‌ای از هکرها رفته و همکاری‌های خود را با آنها آغاز کرده است.

این گروه از هکرها با مدیریت سازمان FBI آمریکا بدافزاری طراحی کرده‌اند که به آدرس پست الکترونیکی گروه Mo در یاهو ارسال شده است.

این بدافزار بر پایه تاکتیک‌های سرقت الکترونیکی طراحی شده است و سازمان FBI امیدوار است که گروه Mo آن را روی رایانه‌های شخصی خود نصب کند.

البته باید توجه داشت این نخستین باری نیست که سازمان FBI برای دستگیری مجرمان سراغ جرایم اینترنتی می‌رود و از بدافزار استفاده می‌کند.

مرکز خبری Digital Trends در گزارش اخیر خود اعلام کرد که FBI تاکنون بدافزارهای فراوانی تولید کرده است و در این فرآیند تمرکز فراوانی بر پست الکترونیکی افراد مظنون دارد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا