دسته‌بندی نشده

Google فضای ذخیره سازی یکپارچه و بیشتر به کاربران می دهد

تاکنون خدمات گوناگون شرکت Google مانند جزایر پراکنده، هر کدام به طور مستقل به کاربران سرویس می دادند.

ولی از زمانی که این شرکت تصمیم گرفت شرایط حریم خصوصی و حفظ محرمانگی اطلاعات کاربران را یکپارچه کرده و به صورت یک سیاست نامه (Policy) واحد درآورد، همه چیز عوض شد و آن جزایر پراکنده، تبدیل به یک قاره به هم پیوسته شدند.

گرچه این تغییر سیاست Google با انتقادات و اعتراضات فراوانی همراه بود ولی یک تاثیر مثبت داشته است. شرکت Google اعلام کرده که فضاهای ذخیره سازی کوچک و جداگانه ای که برای هر خدمت و سرویس خود در اختیار کاربران قرار می داده، برچیده شده و منبعد یک فضای واحد و بزرگ تر به هر کاربر داده خواهد شد.

تا به حال هر کاربر Gmail یک فضای ذخیره سازی مستقل به میزان ۱۰ گیگابایت داشت. این فضا از فضای ۵ گیگابایت خدمات Cloud که به کاربران Google Drive داده می شد، کاملاً جدا و مستقل بود. ولی اکنون هر کاربر Google دارای ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی است تا آن را با هر چه که دوست دارد، پر کند. در آینده نزدیک، شرکت Google ابزاری در اختیار کاربران خود خواهد گذاشت تا بتوانند میزان فضای استفاده شده توسط هر سرویس و خدمات Google را محاسبه و مشاهده کنند.

گوگل

اکنون دیگر کاربران Google Doc نباید نگران حجم زیاد فایل های Presentation خود باشند. کاربران سایت اجتماعی + Google نیز ترسی از گذاشتن تصاویر با کیفیت و با حجم زیاد بر روی سایت خود نخواهند داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا