دسته‌بندی نشده

Java 8 با تاخیر می آید ولی ایمن تر خواهد بود

شرکت اوراکلشاید تصمیم جدید شرکت Oracle به شدت تصمیم شرکت مایکروسافت که تولید نرم افزارهای خود را در زمان اجرای طرح ایمن سازی Trustworthy Computing به طور کامل متوقف کرد، نباشد ولی شروع خوبی است.

طبق اعلام مسئولان Oracle، انتشار نسخه جدید نرم افزار Java 8 تا ابتدای سال میلادی آینده به تاخیر خواهد افتاد. به جای اختصاص نیرو و زمان برای توسعه و تولید نسخه جدید Java 8، تمرکز Oracle بر روی ایمن سازی این نرم افزار خواهد بود.

در همین یک سال گذشته Java به اندازه کافی از همه سو مورد سوء استفاده و حمله قرار گرفته و نقاط ضعف و حفره های امنیتی این نرم افزار به دفعات دردسر ساز شده اند. بر اساس گفته های مدیران Oracle، نیروهای متخصصی که بر روی پروژه Java 8 کار می کردند، اکنون بر روی طرح های ایمن سازی این نرم افزار متمرکز شده اند. به همین دلیل نیز زمان پیش بینی شده برای انتشار نسخه جدید Java 8 تا سال میلادی آینده به تاخیر می افتد.

طی ماه های گذشته شاهد اقدامات مختلفی از سوی شرکت Oracle بوده ایم که نشان دهنده تغییر سیاست این شرکت و توجه هرچه بیشتر به مسائل امنیت محصولات خود است. انتشار سریع اصلاحیه ها و نسخه های به روز شده، اطلاع رسانی و ارتباط بیشتر با کاربران و رسانه های جمعی و افزودن امکانات امنیتی و نظارتی جدید به نسخه های اصلاح شده Java، از جمله این اقدامات هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا