لزوم توسعه پدافندغیرعامل درسایه استراتژی فشاردشمن باهدف فرسایش سرمایه

وزیر اطلاعات با بیان اینکه برای مقابله با تهدیدات دشمن نیازمند پدافند غیر عامل هستیم گفت: دشمنان استراتژی فشار باهدف فرسایش سرمایه ها را در دستور کار خود قرار داد اند.
به گزارش اگنا، حجت الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات در هفتمین همایش ملی پدافند غیر عامل که صبح امروز در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهارداشت: از نظر معارف اسلامی و قرآن، انسان در معرض تهدید است و در قرآن از آن نام برده شده و برای مقابله با تهدیدات نیازمند پدافند عامل و غیر عامل است.

وی ادامه داد: این دشمن است که نوع مقابله با خود را برای ما مشخص می کند، زیرا اوست که روش های مختلف را برای مقابله با ما انتخاب می کند. این تهدیدات گاهی نظامی و گاه غیر نظامی است. گاهی دشمن با وسوسه تلاش دارد کاری کند که خود افراد و کشور ها اقدامات مورد نیاز او را انجام دهند.

علوی گفت: زیبا سازی کار زشت نیز کاری است که دشمن انجام می دهد و ما را مجبور به انجام آن می کند و یا با ایجاد باور غلط زمینه آسیب را برای خود ایجاد می کند. یکی از اصول پدافند غیر عامل خود شناسی واقع گرایانه است.

وی تحکیم باورها و اعتقادات را از مهمترین اصول برای مقابله با تهدیدات دشمن دانست و گفت: در اصول دین ما پدافند غیر عامل اصل اول است و در واقع اسلام پیشگیری را بهتر از درمان دانسته است. گستردگی پدافند غیر عامل به گستره تهدیدات است و به دلیل تغییر تهدیدات مدل های پدافند غیر عامل نیز باید تغییر کند.

وزیر اطلاعات با تاکید بر علمی بودن پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیر عامل صنعتی ، اقتصادی، اجتماعی و .. پدافند غیر عامل ویژه خود را می طلبد اما این حوزه ها با هم ارتباط دارند و نیازمند یک مدیریت واحد است.

وی با اشاره به دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی به دلیل حقوق بشر، حقوق زنان و یا وجود حکم اعدام در قوانین ایران نیست این مسائل در کشور های دیگر مانند عربستان به شدت نقض می شود اما این دشمنی ها با آنها وجود ندارد. دشمنی آنها به دلیل استقلال سیاسی و نفوذ منطقه ای ایران است.

علوی بابیان اینکه جنگ نظامی علیه ایران در استراتژی آمریکا نیست، اظهار داشت: دشمنان استراتژی فشار باهدف فرسایش سرمایه ها را در دستور کار خود قرار داده اند زیرا می دانند با وجود این سرمایه ها ایران نفوذ ناپذیر است. آنها با بیان اینکه ایران از لحاظ نظامی تهدیدی برای جهان است می خواهند این سپر دفاعی را از جمهوری اسلامی ایران بگیرند اما اصول پدافند غیر عامل این است که توان دفاعی را بالا ببرد.

وزیر اطلاعات کاهش نفوذ منطقه ای ایران را هدف دیگر دشمنان انقلاب اسلامی دانست و گفت: داشتن سرمایه هایی چون حزب الله و محور مقاومت برای دشمنان ما قابل قبول نیست به همین دلیل در جامعه شبهه چرایی دخالت ایران در سوریه و عراق و حمایت از این گروه ها را مطرح و گسترش می دهند.

وی وجود ولایت فقیه را مهمترین سرمایه انقلاب اسلامی ایران در برابر تهدیدات دشمنان دانست و گفت: دشمنان به دنبال آسیب رسانی به این اقتدار و این سرمایه عظیم هستند به همین دلیل با طرح موضوع و مسائل مختلف مانند چسباندن برچسب ضد ولایت به دوستاران واقعی ولایت فقیه، می خواهند عقبه ولایت را کاهش دهند.

علوی سرمایه انسانی را یکی دیگر از سرمایه های انقلاب اسلامی نامید و گفت: با توطئه آمریکا و انگلیس و سرمایه عربستان سعودی می بینیم گروه های ضد انقلاب در خارج وارد فاز نظامی می‌شوند و به دنبال جذب جوانان ما هستند؛ باید با این تهدیدات مقابله کرد. از سوی دیگر به دنبال ایجاد ناامنی اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران هستند که باید حواسمان باشد و نگذاریم بجای مقابله با فساد به مقابله با سرمایه‌داران برویم.

وزیر اطلاعات توجه به نخبگان برای مقابله با تهدیدات هوشمند دشمنان را امری ضروری دانست و افزود: نباید بگذاریم دشمنان با جنگ روانی زمینه مهاجرت نخبگان را ایجاد کنند.

وی با اشاره به اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) و کشف و خنثی سازی بیش از ۹۵ درصد اقدامات تروریستی، گفت: در یک سال گذشته بیش از 300 اقدام تروریستی خنثی و در ایام اربعین بیش از ۱۱ گروه تروریستی را دستگیر کردیم اما دشمنان تلاش دارند این اقدامات را زیر سوال ببرند.

علوی پدافند غیر عامل را کاری علمی دانست و تصریح کرد: اصول پدافند غیر عامل متناسب با هر حوزه ای باید متناسب با اصول علمی و به دنبال مقابله با تهدیدات هوشمند دشمنان در حوزه‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی باشد.

وزیر اطلاعات در پایان با بیان اینکه تاکنون دشمن نتوانست به اهداف خود برسد تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران با هدایت رهبر معظم انقلاب بیش از هر زمانی مقتدر و بالنده‌تر است.

جهت دریافت اخبار و رخدادهای فناوری اطلاعات وارتباطات

به کانال تلگرامی دولت هوشمند بپیوندید

https://t.me/smartgov


Loading...