آمریکا و اروپایی‌ها از طریق مذاکره و تحریم می‌خواهند یک دوگانگی امنیت و اقتصاد را ایجاد و کشور را دچار بحران کنند

اگنا- رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: آمریکایی ها توسط اروپایی ها دودستی برجام را چسبیده اند و می‌خواهند با استفاده از آن توان دفاعی و موشکی ایران را محدود کنند.
 همایش "روز ملی مقاومت، ایثار، پیروزی" ویژه بزرگداشت حماسه سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر صبح امروز ( چهارشنبه ۲ خرداد) در دانشگاه صنعت هوایی کشور با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور، سردار علی فضلی فرمانده دانشگاه امام حسین علیه السلام ، مهندس عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشور و جمعی از مسئولان سازمان هواپیمایی کشور برگزار شد.

"سوم خرداد نماد مقاومت، ایستادگی و پیروزی در برابر دشمن است"
سردار جلالی در این همایش با گرامی داشت یاد شهدا گفت: روز سوم خرداد از ایام الله است و بر ما واجب است این روز را بزرگ بدانیم.
وی ادامه داد: سوم خرداد نماد مقاومت، ایستادگی و پیروزی در برابر دشمن است و اینکه به یک نماد تبدیل شده و باید به نسل جوان بگوئیم چه شده و چه رشادت هایی صورت گرفته است، سوم خرداد می‌تواند به حفظ تمامیت و استقلال کشور کمک کند و اگر ما این مسائل و رمز پیروزی در سوم خرداد را بدانیم می توانیم دوباره آن را تکرار کنیم.

سردار جلالی کفت: آمریکایی‌ها فکر می کردند با رفتن مستشاران نظامی شرایط بعد از انقلاب کشور ضعیف شده است؛ بنابراین صدام را تجهیز کردند و با نگاه به جنگ شش روزه و ضعف قوای نظامی پنداشتند که می‌توانند ایران را اشغال کنند.

رئیس پدافند غیرعامل ادامه داد : صدام وقتی با مقاومت ملت ایران روبرو شد، حرف از آتش بس و تصرف سرزمین های اشغالی می زد. بنی صدر هم که در سه عملیات شکست خورده بود می گفت جنگ به بن بست رسیده پس سعی کرد این شکست را به اختلافات داخلی در تهران تبدیل کند اما امام خمینی(ره) معتقد بود که جنگ بن بست ندارد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل در ادامه به عملیات های مشترک سپاه و ارتش و آزادی خرمشهر اشاره کرد و گفت: با تدبیر امام خمینی(ره) روی پای خود ایستاده‌ایم و با اتحاد خرمشهر آزاد شد و امام فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی افزود: اعتماد مردم به امام خمینی(ره) موجب اجماع و یک دلی مردم شد و جنگ را که یک تهدید بود به یک فرصت بزرگ و یک دانشگاه انسان ساز تبدیل کرد.

"خرمشهر نماد پیروزی و ایستادگی است"
سردار جلالی با تاکید براینکه خرمشهر نماد پیروزی و ایستادگی است، گفت: بعد از جنگ تحمیلی آن مقاومت ها و رشادت ها یک بازدارندگی برای کشور ایجاد کرد و با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در جنگ های اطراف کشور مانند حمله آمریکا به عراق و افغانستان و داعش توانستیم سربلند بیرون آمده و پیروز واقعی این بحران‌ها باشیم.


"تجربه دفاع مقدس و انتقال آن توسط سردار سلیمانی به ملت های منطقه باعث شکست داعش شد"
رئیس سازمان پدافند غیر عامل ادامه داد: داعش بنا بر اعترافات سران آمریکا توسط آنها برای آسیب رساندن به انقلاب اسلامی به وجود آمد، اما تجارب دفاع مقدس و انتقال آن توسط سردار سلیمانی به ملت های منطقه موجب شکست این پروژه شد و ما توانستیم داعش را شکست دهیم.

سردار جلالی گفت : آنها می خواستند داعش را در مرزهای ایران مستقر و ایران را تهدید کنند اما امروز محور مقاومت در مرزهای سرزمین های اشغالی مستقر است و معادلات تغییر یافته است و ایران اسلامی یک قدرت منطقه ای و جهانی است که مسائل منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: آمریکا با این حرکات می خواهند زمین بازی را عوض کنند.

"آمریکایی ها توسط اروپایی ها دودستی برجام را چسبیده اند و می‌خواهند با استفاده از آن توان دفاعی و موشکی ایران را محدود کنند"
رئیس سازمان پدافند غیر عامل تصریح کرد: آمریکایی ها خواستار حفظ برجام هستند و آن را پایه زیاده خواهی های خود می دانند و خروج آنها از برجام نیز در راستای زیاده خواهی های استکبار جهانی است. اما باید بدانید آمریکایی ها توسط اروپایی ها دودستی برجام را چسبیده اند و می‌خواهند با استفاده از آن توان دفاعی و موشکی ایران را محدود کنند.

وی ادامه داد: آمریکا و اروپایی‌ها از طریق مذاکره و تحریم می‌خواهند یک دوگانگی امنیت و اقتصاد را ایجاد و کشور را دچار بحران کنند. در مسئله تلگرام، ما حمایت آمریکایی ها از تلگرام در برخورد با ایران و روسیه را دیدیم.

آمریکا و اروپایی‌ها از طریق مذاکره و تحریم می‌خواهند یک دوگانگی امنیت و اقتصاد را ایجاد و کشور را دچار بحران کنند


"دشمنان با استفاده از تلگرام به دنبال بحران سازی در کشور هستند"
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: دشمنان ایران اسلامی با استفاده از تلگرام و دیگر ابزار افکار عمومی به دنبال بحران سازی در کشور هستند و در حوادث دی ماه سال گذشته به وضوح دیدیم که با استفاده از تلگرام چطور با افکار عمومی بازی شد.

سردار جلالی گفت: تلگرام بخشی از تهاجم آمریکایی‌ها به افکار عمومی است و شما به وضوح می بینید که در یک روز چندین نسخه فیلتر شکن ارائه می کنند تا فیلتر شدن آن را بی اثر کنند، اما برخی فیلترینگ تلگرام را بحث داخلی می دانند.

وی راه مقابله با توطئه های دشمنان را حفظ وحدت داخلی دانست و گفت: باید اختلافات و بحث اصولگرا و اصلاح طلب را کنار گذاشت تا دشمنان یک صدا از داخل کشور بشنوند.

"سوم خرداد به ما آموخت که از جنگ نترسیم، اما این به معنای آن نیست که ما جنگ طلب هستیم ، بلکه ملت ما از کسی نمی ترسد"
وی ادامه داد: سوم خرداد که نماد شهامت و ایستادگی است، سوم خرداد به ما آموخت که از جنگ نترسیم، اما این به معنای آن نیست که ما جنگ طلب هستیم ، بلکه ملت ما از کسی نمی ترسد. آمریکا همان کشوری است که در تهاجم نظامی به عراق و سوریه و داعش و جنگ تحمیلی از ملت ایران شکست خورده و بازهم شکست می خورد.

وی رئیس جمهور آمریکا را تاجر و دیوانه دانست و گفت: ترامپ استراتژی فردی دیوانه را انتخاب کرده تا ملت های جهان از او بترسند اما ملت ایران با درس گرفتن از جنگ تحمیلی می تواند برای بار چندم آمریکا را شکست دهد و این مهم به شرط حرکت پشت سر مقام معظم رهبری و پیاده کردن استراتژی های ایشان است.


Loading...