انتصاب 9 مدیر شهرداری تهران توسط نجفی + سوابق

شهردار تهران در احکام جداگانه‌ای، قائم‌مقام شهردار و معاون امور مناطق شهرداری پایتخت، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، مدیرکل حراست و شهرداران مناطق 4، 9، 12، 13، 15 و 21 تهران را منصوب کرد.
به گزارش اگنا، محمدعلی نجفی، حسن رباطی را به عنوان معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران منصوب کرد. رباطی که دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری است سابقه سه دهه سابقه مدیریت شهری را در کارنامه خود دارد.

او پیش از این مشاور وزیرکشور در امور شهرداری‌ها، معاون امورمناطق شهرداری تهران، شهردار مناطق 14، 16 و 18 تهران و همچنین فرماندار ورامین، شهرکرد و شهر ری و مدیرعامل شرکت جهانگردی و گردشگری بوده است.


عارف‌نیا جایگزین گیل آبادی شد
نجفی همچنین امین عارف‌نیا را به عنوان رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران منصوب کرد. عارف نیا، در زمان دولت اصلاحات، مسئول دبیرخانه مجلس دانش‌آموزی کشور بود و با آغاز دوره سوم شورای شهر تهران در سال 86، به عنوان مشاور کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران،‌ در کنار مسجدجامعی فعالیت می‌کرد.
وی در سال 92 با روی کار آمدن نجفی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری،‌ به عنوان مدیرکل روابط عمومی این سازمان منصوب شد اما با رفتن نجفی از میراث فرهنگی و روی کارآمدن سیدرضا صالحی امیری، همچنان به عنوان مدیرکل روابط عمومی در کنار وی حضور داشت. عارف‌نیا،‌با انتخاب صالحی امیری به عنوان رئیس سازمان کتابخانه ملی و مرکز اسناد ایران، به همراه وی به این سازمان رفت و پس از رای اعتماد مجلس به صالحی امیری به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عارف نیا هم مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.
عارف نیا، در شرایطی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران شد که شهرام گیل‌آبادی، دانش‌آموخته دکترای فلسفه هنر، از سال 92 عهده‌دار این سمت بود.


قالیباف مدیرکل حراست شهرداری شد
تعیین مدیرکل جدید حراست شهرداری تهران،‌انتصاب دیگر محمدعلی نجفی بود که وی، حمیدرضا قالیباف را به این سمت منصوب کرد.


شهرداران جدید در 6 منطقه تهران
نجفی همچنین در احکام دیگری حسینی نوکنده را به عنوان شهردار منطقه 4، سیدعلی مفاخریان به عنوان شهردار منطقه 9، پیمان حسین محسنی به عنوان شهردار منطقه 12، مرتضی رحمان‌زاده به عنوان شهردار منطقه 13، وحیدرضا انارکی محمدی به عنوان شهردار منطقه 15 و حسن رحمانی به عنوان شهردار منطقه 21 تهران منصوب کرد.
سید علی مفاخریان،‌ شهردار جدید منطقه 9 تهران، در سوابق خود قائم‌مقامی شهرداری منطقه 9، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه 9،‌ معاون مالی و اقتصاد شهر شهرداری منطقه 8 را در کارنامه خود دارد.
مرتضی رحمان‌زاده، شهردار جدید منطقه 13 تهران که جایگزین نرگس معدنی، تنها شهردار زن مناطق تهران شده است، پیش از این قائم‌مقام شهردار منطقه 4 بود و در سال 92 نیز با لیست مدیران کارآزموده در انتخابات شورای شهر تهران شرکت کرده بود.
پیمان حسین محسنی، شهردار جدید منطقه 12 تهران نیز پیش از این به عنوان قائم مقام شهردار و معاون فنی و عمرانی شهرداری همین منطقه مشغول به کار بوده است.
وحیدرضا انارکی محمدی،‌ شهردار جدید منطقه 15 هم سابقه قائم‌مقامی شهرداری منطقه 11 را در کارنامه خود دارد.
حسن رحمانی هم که به عنوان شهردار منطقه 21 تهران منصوب شده، در سابقه خود، معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 18 را دارد.


Loading...