هوشمندسازی شهر جدید خوارزمی با همکاری کره جنوبی

هوشمندسازی,خوارزمی ,کره جنوبی,شرکت عمران,

اگنا-عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از رایزنی با کره جنوبی برای امکان سنجی شهرهوشمند برای شهر جدید «خوارزمی» خبر داد که قرار است در جنوب شرقی تهران احداث شود.

 

به گزارش اگنا وزارت راه و شهرسازی ایجاد سه شهر جدید تیس، کوشک و خوارزمی را در دستور کار دارد که «تیس» در کنار دریای عمان، «کوشک» در شهرستان بندرلنگه و «خوارزمی» در جنوب شرقی تهران ساخته می شوند.
شهر جدید «خوارزمی» به وسعت ۵۰۰ هکتار در اراضی جنوب شرق شهر تهران و در مجاورت شهر شریف‌آباد و با فاصله تقریبی ۵۰ کیلومتری از کلانشهر تهران احداث خواهد شد.
در این پیوند «سیدمحمود میریان» عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید روز سه شنبه در گفت و گویی که در پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی منتشر شد، اعلام کرد: دو شهر جدید کوشک و خوارزمی به عنوان شهرهای مدنظر در نسل نو شهرهای جدید هستند که قرار است اقدامات مطالعاتی و اجرایی آن به همراه کارشناسان آلمانی انجام شود.
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید افزود: با کره جنوبی همکاری‌هایی درخصوص مدیریت ساختمان‌ها و امکان سنجی مطالعات شهر هوشمند داشتیم که اکنون اقدام هایی در زمینه سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های شهر خوارزمی انجام داده‌ایم.
به گفته وی، توسعه مشترک تحقیقات روی تکنولوژی ساختمان‌ها نیز یکی دیگر از قراردادهای امضا شده در تفاهم‌نامه با کره جنوبی است.
میریان در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌ها در سه شهر جدید گلبهار، پرند و پردیس، احداث سه بیمارستان، مجموعه ورزشی در پردیس، برنامه احداث 4 قطار شهری در شهرهای فولادشهر، بهارستان، مجلسی و پردیس با کشور ایتالیا از دیگر تفاهم نامه های شرکت عمران با بخش خصوصی محسوب می شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: توسعه نیروگاه‌های خورشیدی و بادی با همکاری کشور لوگزامبورک و تبادل دانش فنی - مهندسی در ساخت و نگهداری راه و سیستم حمل و نقل هوشمند با کشور تایلند نیز نمونه دیگری از همکاری‌ها به شمار می‌رود.
به گفته وی، شرکت عمران قصد دارد تا پایان سال 96 سرمایه‌گذاری در پروژه‌های خدماتی، تجاری و مسکن با کمک بخش خصوصی را تا 10 هزار میلیارد ریال دیگر توسعه دهد.

**سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد ریالی دولت یازدهم
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دولت دهم 500 میلیارد ریال قرارداد با مشارکت بخش خصوصی برای انجام پروژه های مختلف در شهرهای جدید منعقد شد که این سرمایه گذاری در دولت یازدهم به 12 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
میریان افزود: میزان سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی در شهرهای جدید در سال 92 برابر 200 میلیارد ریال بود که در سال 95 به 8 هزار و 500 میلیارد ریال افزایش یافت و در چند ماه آینده به 12 هزار میلیارد ریال خواهد رسید و این نشان می دهد که عملکرد دولت یازدهم رقمی بسیار چشمگیر بوده است.
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید بیان کرد: در این مدت تفاهم ‌نامه‌هایی را با شهرداری‌ها به امضا رساندیم تا به ازای دریافت عوارض پروانه ساختمانی از اراضی شرکت عمران به آنها پرداخت شود و تاکنون نزدیک به یک هزار و 500 میلیارد ریال تفاهم نامه در این حوزه مبادله شده است.
به گفته وی، شهرداری‌های شهرهای جدید همچنین به ازای دریافت زمین در این مناطق به عملیات آماده‌سازی شهرهای جدید در سطح کشور به شرکت عمران کمک می‌کنند.
این مقام مسئول در ادامه اجرایی شدن تفاهم‌نامه‌های امضا شده طی چهار سال گذشته در شهرهای جدید با مشارکت سرمایه‌گذاران را از اولویت‌های کاری سال جدید این شرکت اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در این مدت تفاهم‌نامه‌های زیادی در زمینه ساخت و ساز ساختمان‌های پایدار در این شهرها منعقد شده است.
وی، کارآمدی انرژی و استفاه بهتر از انرژی مصرفی در ساختمان‌ها، پایین آوردن کربن در شهرهای سازگار با محیط زیست و بهره‌وری از انرژی در ساخت و ساز، برنامه‌ریزی و طراحی شهر سازگار با محیط زیست، ارائه راهکارهای توسعه پایدار و استفاده از نوآوری برای ترویج بهره‌برداری از انرژی و همچنین توسعه و پیشبرد نقشه راه برای همکاری در برنامه‌ریزی و توسعه نسل دوم شهرهای ایران با کشور آلمان از جمله این فعالیت ها اعلام کرد.

 

منبع:ایرنا

نتیجه تصویری برای تلگرام

 


Loading...