هیچ سخنی از فیتلر شدن اینستاگرام نیست

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص فیلتر شبکه اجتماعی اینستاگرام اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: هیچ اظهارنظری در این خصوص شنیده نشده است.

به گزارش ایرنا، «حسین فلاح جوشقانی» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرکرد از تدوین بسته حمایتی مقابله با تحریم ها در حوزه ارتباطات خبر داد و گفت: برنامه ریزی ها به نحوی است که کمترین تاثیر تحریم ها را در حوزه فناوری داشته باشیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این بسته شامل برنامه ریزی در حوزه توسعه ای و پشتیبانی و تجهیزات است و امید می رود با این کار شاهد کمترین تاثیر تحریم ها در حوزه فناوری و ارتباطات کشور باشیم.

وی ادامه داد: با این وجود ممکن است در حوزه پشتیبانی و تجهیزات با مشکلاتی مواجه شویم.

فلاح جوشقانی، تمرکز بر توانمندی های داخلی را مهمترین رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد و در عین حال تمرکز بر پوشش های روستایی، بهبود پوشش جاده ای تلفن همراه و تکمیل توسعه ارتباطات تلفن ثابت را از مهمترین برنامه های در حال اجرای این وزارتخانه برشمرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به وجود 63 هزار روستا در کشور تصریح کرد: از این تعداد 42 هزار روستا زیر پوشش کامل سرویس همراه، تلفن ثابت و اینترنت است. 

فلاح جوشقانی با بیان اینکه بازار تلفن همراه کاملا وابسته به ارز است، افزود: سال گذشته ماهیانه 2 میلیون گوشی تلفن همراه در کشور به ارزش 2 تا 3 میلیارد دلار فروخته شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت گوشی تلفن همراه در ماه های اخیر ادامه داد: بخشی از این افزایش قیمت ناشی از افزایش نرخ دلار و بخش دیگر به بروز تخلفات در بازار بازمی گردد.

فلاح جوشقانی بیان کرد: 30 درصد افزایش قیمت گوشی تلفن همراه به کمبود عرضه در کشور مربوط است. 

معاون وزیر ارتباطات همچنین به اجرای طرح ثبت گوشی های تلفن همراه (رجیستری) و تاثیر آن در مبارزه با ورود گوشی تلفن همراه قاچاق در کشور اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت گوشی و کمبود عرضه ربطی به طرح رجیستری ندارد.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مدعی شد: قاچاق گوشی در کشور با اجرای طرح رجیستری به صفر رسیده است.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Loading...