اتصال به اینترنت داخلی در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات 66.5درصد سریع تر شد

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران گفت: به عنوان شاخص کیفیت شبکه ملی اطلاعات، در مرحله نخست میانگین تاخیر اتصال به اینترنت در شبکه داخلی 26 میلی ثانیه بود که با اقدام های صورت گرفته، این میزان اکنون به 17.3 میلی ثانیه رسیده است.

 اگنا - مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران گفت: به عنوان شاخص کیفیت شبکه ملی اطلاعات، در مرحله نخست میانگین تاخیر اتصال به اینترنت در شبکه داخلی 26 میلی ثانیه بود که با اقدام های صورت گرفته، این میزان اکنون به 17.3 میلی ثانیه رسیده است.

به گزارش اگنا، «محمدجواد آذری جهرمی» روز (دوشنبه) در مراسم بهره برداری از مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با بهسازی شبکه ملی اطلاعات، شاخص کیفیت اتصال به شبکه با کاهش هشت تا 9 میلی ثانیه ای به 17.3 میلی ثانیه رسیده؛ به این معنا که فاصله ها در داخل کشور از طریق این شبکه 800 کیلومتر نزدیک تر شده است.

به گزارش اگنا، مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات ایران هفتم شهریورماه امسال با حضور معاون اول رییس جمهوری رونمایی شد. مرحله دوم نیز امروز به بهره برداری رسید.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از زمان بهره برداری از مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات تاکنون میزان رشد ترافیک داده ها را 72 درصد برشمرد و گفت: ظرفیت مرکزهای تبادل داده از هشت گیگابیت در ساعت اوج مصرف (پیک) به 212 گیگابیت رسیده که نشاندهنده سرعت بالای تولید محتوای داخلی است.

وی بر ضرورت حفظ مالکیت معنوی در شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد و گفت: باید نسبت به تدوین لایحه ای جدی در این باره اقدام شود که با احترام به حق مالکیت معنوی جهانی (کپی رایت)، حقوق فعالان داخلی را نیز به صورت کامل رعایت کند.

معاون وزیر ارتباطات راه اندازی مرکز تبادل داده (IXP) شهر قم را گام بعدی دانست و از راه اندازی مرکزهای تبادل داده شهرهای اصفهان و اهواز در چند روز آینده خبر داد و گفت: اکنون توان کاهش 20 درصدی تعرفه ارتباطات داخل را داریم و برای کاهش دوباره این تعرفه‌ها با شرکت مخابرات ایران جلسه هایی را برگزار می کنیم.

منبع: ایرنا

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Loading...