واعظی: زیرساخت های برگزاری انتخابات الکترونیک در کشور مهیاست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اتصال شمار زیادی از روستاهای کشور به اینترنت اشاره کرد و گفت: اکنون زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک در سراسر کشور فراهم است.

اگنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اتصال شمار زیادی از روستاهای کشور به اینترنت اشاره کرد و گفت: اکنون زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک در سراسر کشور فراهم است.

محمود واعظی امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا ادامه داد: زیرساخت های مخابراتی و الکترونیک برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آماده شده است.

چندی پیش «امیرشجاعان» رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور، از نهایی شدن برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی به صورت تمام الکترونیکی در بخش اجرا خبر داد و گفت: رایزنی ها با شورای نگهبان درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به صورت تمام الکترونیکی ادامه دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه گفت: بین وزارت کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف برگزاری انتخابات الکترونیک هماهنگی نزدیک وجود دارد و اگر مسوولان ذیربط تصمیم بگیرند، برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک آمادگی کامل داریم.

واعظی ادامه داد: اکنون بسیاری از روستاهای کشور زیرساخت اینترنت را دارند و از این رو، برگزاری اینترنتی انتخابات آسان تر می شود.

چندی پیش «مرتضی براری» معاون اموراستان های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام کرد امسال توسعه اینترنت در 18 هزار روستا در دستور کار قرار گرفته که امید است تا پایان دولت یازدهم همه روستاهای بالای 10 خانوار دارای اینترنت شوند. 

به گزارش اگنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیست و نهم اردیبهشت ماه سال آینده در سراسر کشور برگزار می شود. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Loading...