دستبد الکتریکی سرعت بهبود زخم را در بدن شما افزایش می‌دهد

دانشمندان دستبندی الکتریکی طراحی کرد‌ه‌اند که با پوشیدن باعث افزایش سرعت التیام زخم‌های سطحی در بدن می‌شود.

دستبد الکتریکی که سرعت بهبود زخم را در بدن شما افزایش می‌دهد

اگنا:دانشمندان علم مهندسی پزشکی با اختراع و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین درصدد هستند تا هرچه بیشتر از قبل درمان ناهنجاری‌های بدنی و بیماری‌‍‌ها را تسریع کنند. علم مهندسی پزشکی تاکنون دستاوردهای زیادی را داشته که دستگاهی مانند دستبند الکتریکی از این جمله است. بررسی‌ها نشان داده این دستبند با روش‌های الکتروتراپی باعث افزایش سرعت بهبود زخم می‌شود.

پانسمان‌هایی که مجهز به الکترودهای کوچک و نانوژنراتورهای تسریع‌کننده جریان خون در رگ‌های مسدود شده نیز از این دسته فناوری‌های نوین هستند. دانشمندان اظهار کردند: هنوز کاملاً مشخص نیست که چگونه پالس‌های ارسالی از دستبد الکتریکی باعث افزایش قابلیت فیبروبلاست ( نوعی سلول پوستی) در نواحی زخم‌های پوستی می‌شود. به نظر می‌رسد این پالس‌ها باعث تولید بیشتر مواد بیوشیمیایی در بدن و در نتیجه رشد سریع‌تر بافت‌های پوست در زخم می‌شود.

برر‌سی‌های آزمایشگاهی این دستبند نتایج فوق‌العاده‌ای داشته است، به طوری که استفاده از آن در موش‌ها باعث شد زخمی که برای بهبود کامل به مدت دو هفته زمان نیاز داشت، تنها در مدت سه روز التیام یابد. به کارگیری این دستبند بر روی نمونه‌های انسانی شروع شده و اگر نتایج آن قابل قبول باشد، می‌تواند تحولی شگرف در مهندسی پزشکی و درمان بیماری‌های پوستی باشد. همچنین این فناوری در صورت به کارگیری صحیح و موثر، بسیاری از هزینه‌های جراحی‌های پوست را کاهش می‌دهد.


Loading...