ربات پرنده ای که بسته های پستی را حمل می کند

ربات، پرنده بسته های پستی ،حمل ،

اگنا-- مدیر پروژه های فناوری پژوهشگاه فضایی ایران به ساخت ربات پرنده با عنوان' پهپاد پستی' اشاره کرد و گفت: این وسیله برای جابجایی بسته های پستی مانند نامه و کتاب طراحی و ساخته شده است.

 

ابراهیم زنجیریان  در نمایشگاه الکامپ 23 به خبرنگار علمیاگنا افزود: از این تکنولوژی می توان برای کارهای دیگری مانند انتقال محصولات مهم و حیاتی هم بهره گرفت.
وی امدادرسانی در مناطق صعب العبور را از دیگر مزیت های این وسیله اعلام کرد و گفت: در برخی از کشور های برای انتقال سریع وسیله از این تکنولوژی استفاده می شود.
وی میانگین بار قابل حمل توسط این وسیله را حدود 3 کیلوگرم اعلام کرد و گفت: در مسافت های کمتر این ظرفیت بین 5 تا 7 کیلوگرم افزایش خواهد یافت.
زنجیریان، طول مسافت رفت و برگشت این ربات با پرواز اتوماتیک را حدود 15 کیلومتراعلام کرد و افزود : طول مسافت قابل پرواز از طریق سیستم کنترل حدود 5 کیلومتر است.
وی ادامه داد که این دستگاه دارای دو باتری بدون سوخت فسیلی است و هر با هرکدام امکان 15 ساعت پرواز میسر است.
وی گفت: سقف پرواز پهپاد پستی حدود 600 متر از سطح زمین است. پهپاد پستی در نمایشگاه الکامپ 23 رونمایی شد.
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) به عنوان بزرگ ترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات، از 30 تیرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت و تا 2 مرداد ماه ادامه دارد.

منبع : ایرنا 

 

 

 

Image result for ‫تلگرام‬‎


Loading...