نمايشگاه هاي بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات ادغام شود

 بيست و چهارمين نمايشگاه الکترونيک، کامپيوتر و تجارت الکترونيک(الکامپ) اواخر تيرماه امسال و سپس در مهرماه، نوزدهمين نمايشگاه بين المللي صنايع مخابرات و اطلاع رساني (تلکام) نيز برگزارشد و در ادامه، آبانماه شاهد برگزاري نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال خواهيم بود.
در همين پيوند «سعيد رسول اف» رئيس هيات مديره انجمن توليدکنندگان نرم افزار تلفن همراه ايران عصر دوشنبه در گفت و گوبا خبرنگار ايرنا افزود: ادغام اين نمايشگاه ها به گونه اي که همه بخش هاي اقتصاد ديجيتال اعم از سخت افزار و نرم افزار را دربرگرفته و به صادرات نيز کمک کند، نتيجه بهتري به همراه خواهد داشت.
وي ادامه داد: اکنون برگزاري نمايشگاه هاي مجزا در بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات فقط اتلاف منابع ملي را به دنبال دارد ضمن آنکه با استقبال خوب از سوي مردم و مخاطبان نيز مواجه نمي شود.
اين توليدکننده محتوا، بر ضرورت برنامه ريزي براي برگزاري يکپارچه نمايشگاه هاي بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات که همه بخش هاي اقتصاد ديجيتال را دربرگرفته جنبه بين المللي داشته و درضمن رويکردي صادرات محور داشته باشد تاکيد کرد.
رسول اف، به تلاش براي برگزاري نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال اشاره کرد و گفت: نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال فقط نمايشگاهي است که در بخش محتواي ديجيتال نقش آفريني مي کند و در سال هاي گذشته نيز خوب و موفق بوده است.
رئيس هيات مديره انجمن توليدکنندگان نرم افزار تلفن همراه ادامه داد: نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال در سال هاي 1389 و 1390 رونق خوبي داشت اما با توقف هايي مواجه شد و اکنون 2سال است که رونق دوباره گرفته است.
** زمان برگزاري نمايشگاه رسانه هاي دجيتال مطلوب نيست
وي زمان در نظر گرفته شده براي برگزاري اين دوره از نمايشگاه (از نهم تا 14 آبانماه) را مناسبي ندانست و درباره دلايل آن گفت: فاصله کوتاه با برگزاري نمايشگاه الکام از جمله دلايل آن است؛ زيرا شرکت هايي که در زمينه توليد محتوا فعالند، در آن نمايشگاه نيز حضور داشته و هنوز نتوانسته اند خود را آماده کنند. 
رسول اف خاطرنشان ساخت: از طرف ديگر، اين زمان بين دو مناسبت بسيار مهم مذهبي اربعين و ايام 28 صفر است که همه را درگير خود مي کند و تعداد زيادي از مردم عازم عتبات هستند و شرکت ها نيز درگير خدمات رساني اربعين؛ بنابراين پيشنهاد داده ايم به زمان بهتري موکول شود تا شرکت ها و مردم بتوانند با خيالي آسوده تر حضور يابند.
** سايه مشکلات اقتصادي بر سرشرکت هاي توليدکننده محتوا
رئيس هيات مديره انجمن توليدکنندگان نرم افزار تلفن همراه ادامه داد: از طرف ديگر بحث توان مالي بسياري از شرکت ها نيز در اين ميان مطرح است؛ وضعيت اقتصادي کنوني کشور روي اين شرکت هاي کوچک و بزرگ اثرگذار بوده و توان مالي شرکت ها را با چالش مواجه کرده است؛ در عمل هزينه هاي نمايشگاه براي آنها سنگين است.
وي افزود: مسئولان چاره انديشي کنند تا اين رويدادهاي بخش آي.سي.تي که تعداد آنها زياد شده و توقع براي حضور بخش خصوصي نيز هست، با يکديگر تجميع شود و ما در يک فضاي بين المللي حضور موفقي داشته باشيم؛ ضمن آنکه شرکت هاي بين المللي براي حضور در آن از يکديگر سبقت بگيرند و فقط بحث حضور نباشد.


Loading...