نمایشگاه فناوری 'رَبع رشیدی' توجه سرمایه گذاران را جلب می کند

نمایشگاه، فناوری ،'رَبع رشیدی' ،توجه، سرمایه گذاران ،جلب

اگنا-دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی را اقدامی موفق در این راستا دانست که توجه سرمایه‌گذاران و متقاضیان استان‌های مختلف ایران و حتی جهان را جلب می کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی در راستای برگزاری پنجمین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی که معاونت علمی از حامیان آن است، گفت: با توجه به اهمیت فرهنگسازی در موضوع اقتصاد دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی و سهم پایین اقتصاد دانش‌بنیان که هشت درصد در اقتصاد کشور است، در مقایسه با 80 درصد سهم آن در اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته و اهتمام و تلاش دولت برای ارتقای وضعیت موجود از طریق توسعه کسب‌وکارهای فناورانه و دانش‌بنیان و افزایش سهم شرکت‌ها در بازار داخلی و خارجی، می‌توان گفت برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های فناوری برای بسترسازی و فراهم‌سازی زیرساخت‌های مربوط نقش مؤثری خواهد داشت. 
کرمی در خصوص علت این امر گفت که نمایشگاه، از سویی زمینه آشنایی شرکت‌های دانش‌بنیان را با یکدیگر فراهم می‌سازد و از سوی دیگر این شرکت‌ها را با بازار محصول و مشتریان پیوند می‌دهد. سرمایه‌های علمی را با سرمایه‌های مادی آشتی داده و تجاری‌سازی طرح‌ها را بنیان می‌گذارد.
رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، وجه تمایز جشنواره و نمایشگاه ربع رشیدی را با جشنواره‌های سنتی مشابه اتخاذ رویکرد تجاری‌سازی فناوری دانست و گفت: البته جشنواره‌های مشابه نیز در سال‌های اخیر تلاش می‌کنند از این‌سو حرکت کنند، اما جشنواره و نمایشگاه ربع رشیدی با این رویکرد و رعایت الزامات مورد نیاز آغاز به فعالیت کرد و به خوبی پیش رفته است.
به گفته مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی شرایطی برای حضور هر دو طرف عرضه و تقاضای فناوری فراهم می‌کند.
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی بیان کرد: این رویداد تلاش دارد تا علاوه بر صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و مدیران اجرایی استان آذربایجان شرقی، سرمایه‌گذاران و مدیران اجرایی از دیگر استان‌های کشور و حتی دیگر کشورها به‌عنوان خریداران فناوری در این نمایشگاه حضور داشته باشند. چنانچه در دوره‌های گذشته این حضور را شاهد بوده‌ایم.
کرمی توضیح داد: شاخص‌های مربوط به تجاری‌سازی در بررسی طرح‌های فناورانه در این رویداد موردتوجه قرار می‌گیرند. بخش نمایشگاه ربع رشیدی به‌صورت تخصصی بخش‌بندی می‌شود تا امکان دسترسی سرمایه‌گذاران و مشتریان به طرح‌های موردنظر خود آسان‌تر باشد.
مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان، نیروی جوان امروز را هوشیار و باانگیزه دانست و بیان کرد: جوانانی که امروز وارد عرصه اقتصاد کشور شده‌اند کارهای کارستانی در طرح‌های نو مبتنی بر دانش خواهد کرد. رشد دانش‌بنیان و کسب و کارهای نو در سال‌های اخیر نیز به علت وجود همین جوانان است که ربع رشیدی در نظر دارد به آنها توجه داشته باشد.
پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX 2017 با همکاری دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) از امروز تا 24 آبان ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود. 

 

 

منبع:ایرنا 

 


Loading...