728 x 90

شناسایی روش ساده برای هک کردن خودپردازهای بانکی

شناسایی، روش ساده ،هک کردن، خودپردازها، بانکی

اگنا-با گذشت بیش از ۱۵ سال از عرضه ویندوز ایکس پی این سیستم عامل به علت آسیب پذیری های امنیتی خود کماکان قربانی می گیرد.

 

به گزارش اگنا  به نقل از نئووین، سیستم عامل ویندوز ایکس پی هنوز بر روی بسیاری از خودپردازهای بانکی در سراسر جهان و از جمله روسیه نصب بوده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

استفاده از سیستم عامل یادشده می تواند امنیت زیرساخت های بانکی را به خطر بیندازد و موجب حمله به آنها شود. به تازگی یک وب سایت روسی به نام Habrahabr اعلام کرده که خودپردازهای بانکی مجهز به ویندوز ایکس پی در این کشور به سادگی قابل هک کردن هستند و افراد می توانند با اتصال صفحه کلید به آنها و ۵ بار فشاردادن دکمه شیفت داده های آنها را سرقت کنند.

این روش هک که به Sticky Keys مشهور شده، به هکرها امکان می دهد به رابط کاربری ویندوز ایکس پی در خودپردازهای بانکی دسترسی یابند و از جمله با استفاده از منوی استارت و تسک بار فعالیت های غیرقانونی انجام دهند.

از همین طریق می توان بدافزارهایی به درون خودپردازها تزریق کرد و حتی یک خودپرداز را به طور کامل از کار انداخت. گفته می شود سواستفاده از برخی خودپردازهای بانک دولتی روسی Sberbank به همین طریق صورت گرفته است.

 

 

منبع:مهر

 


728 x 90
Loading...