728 x 90

اخباربریتانیایی ها از تاکسی پرنده هوشمند رونمایی کردند

بریتانیایی ها از یک تاکسی پرنده هوشمند رونمایی کردند. این تاکسی پرنده می تواند در جهات مختلف به سمت آسمان حرکت کند.

مروری بر ویژگی های اساسی تاکسی پرنده:

_پرواز به صورت عمودی و افقی

_طراحی خیره کننده و بسیار جذاب

_تامین انرژی از طریق باتری

_قابلیت پرواز با این تاکسی پرنده به مدت 5 دقیقه با حداکثر سرعت 80 کیلومتر در ساعت  است

_این تاکسی پرنده هوشمند را شرکت استارت آپی «ورتیکال ایرو اسپیس» رونمایی کرده است

_تاکسی پرنده هوشمند  تنها دو سال پیش کار خود را آغاز کرد

_ این تاکسی پرنده هوشمند طراحی مشابه به هلیکوپتر دارد

_این تاکسی پرنده هوشمند سه‌چرخ و چهار پروانه در جلو و عقب دارد

_فناوری این تاکسی پرنده هوشمند  به کاربران کمک می کند سفرهای کوتاه مدت خود را به‌صورت دقیق از مبدأ تا مقصد، بدون نیاز به فرودگاه انجام دهند

تاکسی پرنده هوشمند چگونه مجوز گرفت؟

تاکسی پرنده هوشمند شرکت «ورتیکال ایرو اسپیس» از خردادماه گذشته مجوز پرواز این تاکسی را از سازمان خطوط هوایی انگلیس دریافت کرد و اولین پرواز آزمایشی خود را در شهر کمبل در منطقه گلاسسترشایر انجام داد. پس‌ازآن ده‌ها پرواز آزمایشی دیگر برای بررسی و رفع نقایص این پروژه صورت گرفته است.

طراحان این تاکسی پرنده در شرکت «ورتیکال ایرو اسپیس» امیدوارند روزی قابلیت پرواز بدون نیاز به خلبان را در این تاکسی طراحی کرده و بدین ترتیب مسافران، تاکسی پرنده خود را در محل درخواست کنند.

«ورتیکال ایرو اسپیس» درصدد است، تا سال 2022 خدمات تاکسی پرنده بین‌شهری را راه‌اندازی کند؛ هرچند به گفته ناظران، قوانین دست‌وپا گیر هوایی ممکن است اجرای این طرح را با مشکل مواجه کند.

استفن فیتزپاتریک مؤسس و مدیر شرکت «ورتیکال ایرو اسپیس» در این رابطه عنوان کرد که برای کسب مجوزهای لازم با آژانس خطوط هوایی اروپا در حال رایزنی است.

تاکسی های پرنده همیشه برای کاربران  جذابند اما این بار  بریتانیایی ها تصمیم گرفتند وضعیت را متحول کنند. آنها با استفاده از تاکسی های پرنده برنامه ای ویژه برای نقل و انتقالات سال های آینده طرح ریزی کرده اند. این برنامه ریزی می تواند در کاهش تغییرات اقلیمی و حفظ محیط زیست نیز مفید باشد. به نظر شما استفاده از این نوع روش ها برای کاهش بار ترافیک و آلودگی های زیست محیطی چه سودی دارد؟

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

728 x 90
Loading...