تأسیس مرکز نانوتکنولوژی ایرانی در اندونزی

تأسیس مرکز نانوتکنولوژی ایرانی در اندونزی

دبیر ستاد توسعه نانوفناوری گفت: مرکز نانوتکنولوژی به زودی توسط ایران در کشور اندونزی تأسیس می شود.

به گزارش اگنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید سرکار در دیدار معاون علمی با وزیر بهداشت اندونزی با اشاره به موافقت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاسیس مرکز نانوتکنولوژی در اندونزی، گفت: این مرکز همکاری بین دو کشور در حوزه نانو را افزایش می دهد.

وی افزود: در این سفر مذاکرات مختلفی بین شرکت های دانش بنیان ایرانی و اندونزیایی در حوزه نانوداروها و تجهیزات پزشکی برگزار شد که امیدواریم به زودی محصولات و تکنولوژیهای دارویی و تجهیزات پزشکی بین دو کشور تبادل شود.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه تولید داروهای ضدسرطان و داروهای زیستی، گفت: ایران آمادگی کاملی دارد تا تکنولوژی تولید این داروها را به کشور اندونزی منتقل کند.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲ داروی زیستی در کشور تولید می شود و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان نیز در این زمینه فعالیت می کنند که ۸ شرکت به عنوان بزرگ ترین شرکت های دارویی معرفی شده اند.

در انتهای این دیدار تفاهم نامه انتقال فناوری تولید ۵ واکسن‌ انسانی از اندونزی به ایران بین دو شرکت ایرانی و اندونزیایی و نیز تفاهم نامه صادرات و انتقال فناوری محصولات نانوتکنولوژی از ایران به اندونزی توسط وزارت بهداشت و درمان اندونزی و ستاد توسعه فناوری نانو به امضاء رسید.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

728 x 90
Loading...