728 x 90

آخرین مطالب اخبار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اگنا-اگر چه تولید لوازم هوشمند برقی و خانگی استفاده از آنها را تسهیل می کند، اما مهم ترین نقطه ضعف این وسایل ضرورت استفاده از انبوهی از حسگرهای مجزا برای کنترل آنهاست.

تختخواب هوشمند
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش اگنابه نقل از دیجیتال ترندز، در آینده بسیار نزدیک تمامی لوازم خانگی مورد استفاده در منازل هوشمند خواهند شد، ولی کنترل هر یک از آنها مستلزم استفاده از ابزار جانبی مجزا و غیرسازگار با یکدیگر است که ممکن است باعث سردرگمی و آزار ساکنان منازل شود.

محققان دانشگاه کارنگی ملون برای حل این مشکل یک حسگر جامع و ترکیبی طراحی کرده اند که می تواند به عنوان یک مغز متفکر مرکزی عمل کرده و تمامی لوازم خانگی برقی و هوشمند را به سادگی مدیریت و کنترل نماید.

حسگر یاد شده می تواند عملکرد تمامی لوازم هوشمند موجود در یک منزل را زیر نظر بگیرد و از این طریق عملا اصوات پخش شده در یک خانه، میزان نور و گرما، امواج الکترومغناطیسی و ... را کنترل کند.

این حسگر جامع ترکیبی خود متشکل از ۹ حسگر است که هر یک برای کنترل بخشی از لوازم خانگی و برقی هوشمند منازل قابل استفاده هستند و اگر شیر آب را باز بگذارید، یادتان برود که غذای آماده شده را از مایکروفر خارج کنید و حوله کهنه و مستعملتان را دیر عوض کنید، هشدارهای لازم را به شما می دهند.

حسگر ترکیبی یاد شده از الگوریتم هوش مصنوعی پیشرفته ای بهره می گیرد که قادر به ترکیب انبوهی از داده های دریافتی از لوازم خانگی مختلف و استفاده مناسب از آنهاست. محققان هم اکنون در تلاش برای افزایش تعداد محصولات و لوازم خانگی هوشمند سازگار با حسگر یاد شده هستند.

منبع:مهر

 

 

 

 

 

Image result for ‫تلگرام‬‎

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اگنا-گوگل در نظر دارد چشم‌انداز خود برای ساخت یک شهر هوشمند را در تورنتو، بزرگ‌ترین شهر کانادا اعمال کند.

 

تورنتو، اولین شهر هوشمند گوگل

اگر با این دید به هدف گوگل نگاه کنیم، دلیل انتخاب تورنتو کمی تغییر می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل گوگل برای انتخاب تورنتو، توانایی این شهر در توسعه‌ی زیرساخت‌هایش نیست، بلکه ناتوانی‌اش در بهره‌گیری بیشتر از آن‌ها است؛ مخصوصا ناحیه‌ی توسعه‌نیافته‌ی ساحلی این شهر. اگر تا به حال به تورنتو سفر کرده باشید، شاید حتی از وجود چنین مکانی بی‌خبر باشید؛ محله‌ای با کسب و کار انگشت‌شمار و جاذبه‌های اندک که با وجود ارتباط بین مرکز شهر و دریاچه‌ی انتاریو، افراد کمی را به سمت خود جذب می‌کند. در واقع آنجا یک محله‌ی پنج هکتاری سوت و کور است که در قلب یک کلان‌شهر در حال گسترش قرار گرفته است.

کریستوفر دی‌سوسا، رئیس دانشکده‌ی برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای دانشگاه رایرسون تورنتو، می‌گوید:

تورنتو تمام شرایط را برای تبدیل شدن به شهری نوآورانه‌ که گوگل به دنبال آن است دارد. این تصمیم گوگل می‌تواند جرقه‌ای برای شروع کار روی این منطقه‌ی غیرفعال و توسعه‌نیافته باشد. بیش از صد سال است که بحث و جدل در مورد این منطقه و اینکه کاربری مسکونی یا اداری داشته باشد، جریان دارد و یک شهر هوشمند می‌تواند هم اهداف کسب و کار و هم خانگی را با روشی آینده‌نگرانه و خلاق، کنار هم دنبال کند.

چشم‌انداز گوگل برای شهر هوشمندش جالب توجه است. شهری که از صفر ساخته شود، نه‌تنها از مزایای فناوری‌های جدید بهره خواهد برد؛ بلکه ظرفیت‌های بسیاری برای پایداری زیستی، افزایش سلامتی و حتی بهبود وضعیت مسکن و قدرت خرید مردم خواهد داشت. گوگل در نظر دارد اینترنت پرسرعت و وای‌فای رایگان را در سراسر شهر در دسترس قرار دهد، از ماشین‌های خودران استفاده کند و با کمک حسگرها در سطح شهر و بررسی تعامل مردم با محیط اطرافشان، همه‌چیز را از چراغ‌های خیابان و چهارراه‌ها گرفته تا شرایط آب و هوا هوشمندتر و بهینه‌تر کند.

اینترنت پرسرعت، وای‌فای رایگان سراسری، ماشین‌های خودران و حسگرهایی برای بررسی تعامل شهروندان با محیط تنها بخشی از رؤیای گوگل برای این شهر هوشمند هستند

اگر قرار باشد کسی شهر هوشمند بسازد، هیچ‌کس بهتر از گوگل نمی‌تواند این کار را انجام دهد. آن‌ها از یک موتور جستجو به جایی رسیده‌اند که مردم را در ارتباطات، جابه‌جایی و حتی شغل‌هایشان کمک می‌کنند. در یک سال گذشته گوگل فکر ساخت یک شهر هوشمند و اینکه در واقعیت به چه شکل خواهد بود، در سر می‌پرورانده است. با توجه به سرعت تسخیر دنیای آنلاین توسط آن‌ها، به‌محض اینکه چراغ سبز از دولت دریافت کنند، این شهر هوشمند به‌سرعت به واقعیت تبدیل خواهد شد؛ چرا که اجزای سازنده‌ی آن چندان دور از دسترس نیستند؛ ماشین‌های خودران در بازارها در دسترس‌اند، محله‌ها و مردم به دنبال شبکه‌ی گوگل فایبر خود هستند و آمازون هم با کار روی مغازه‌های خودکار بدون فروشنده با کمک حسگرها و داده‌ها، بخش زیادی از مسیر را هموار کرده است. گوگل فقط باید همه‌ی این‌ آیتم‌ها را کنار هم بگذارد.

غول جستجو در نظر دارد این شهر جدید را بر پایه‌ی اینترنت بسازد که در این صورت، تورنتو مکانی ایده‌آل برای شروع خواهد بود؛ چرا که این فرصت را به گوگل می‌دهد تا بدون دردسر و ایجاد مشکلات جدی، نشان دهد توانایی اجرایی کردن این پروژه را دارد. دی‌سوسا در این باره می‌گوید:

شما با این کار محل زندگی ساکنان کم‌درآمد را تغییر نمی‌دهید و کسب و کارهای پررونق را نیز جابه‌جا نمی‌کنید.

تورنتو هم‌اکنون در حال بررسی پیشنهادها برای بازسازی منطقه‌ی ساحلی است که می‌تواند به گوگل برای دستیابی به رؤیای شهر هوشمند خود از طریقی قانونی و با همکاری خود شهر کمک شایانی کند. در واقع چشم‌انداز گوگل فراتر از آجرها و خیابان‌ها یا حسگرهای دیجیتال است. گوگل امیدوار است زندگی شهری را به‌صورت کلی، ارزان و به‌صرفه‌تر کند. وقتی صحبت از موفقیت در برنامه‌ریزی‌های شهری به میان می‌آید، گوگل نمی‌توانست جایی بهتر از یک منطقه‌ی رهاشده پیدا کند که فقط چند دقیقه با فرودگاه مرکز شهر و ناحیه‌ی اداری آن فاصله دارد.

 

منبع : زومیت 

 

Image result for ‫تلگرام‬‎

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال


اگنا-مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: قصد داریم از طریق توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، منطقه آزاد اروند را به پایلوت منطقه هوشمند کشور تبدیل کنیم.

شهر هوشمند

به گزارش خبرنگار اگنا، اسماعیل زمانی در آیین افتتاح فاز نخست طرح‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات منطقه آزاد اروند که امروز (پنج‌شنبه، 4 خردادماه) با حضور وزیر ارتباطات در هتل کاروانسرای آبادان برگزار شد، اظهار کرد: افتتاح زیرساخت‌های ارتباطی منطقه آزاد اروند را آغازی برای اقدامی بزرگ دانست و اظهار کرد: ما قصد داریم زیرساخت‌های ارتباطی منطقه آزاد اروند را به‌عنوان پایلوت شهرهای هوشمند توسعه دهیم که این امر به همت مدیران و مسئولان این حوزه به‌ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.

وی تصریح کرد: در هیأت مدیره منطقه آزاد اروند زیرساخت‌ها را در دو بخش زیرساخت‌های نرم و زیرساخت‌های سخت تعریف کرده‌ایم. برای توسعه اقتصادی منطقه، نخست باید زیرساخت‌های منطقه توسعه یابند. حوزه ارتباطات تنها حوزه‌ای است که هم دارای زیرساخت‌های نرم و هم دارای زیرساخت‌های سخت است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: قصد داریم منطقه آزاد اروند را پایلوت منطقه هوشمند و شهر هوشمند در سطح کشور ایران کنیم. سازمان ملل متحد تا قبل از سال 2015، 13 آیتم برای شهرهای هوشمند تعریف کرده بود که طی مطالعات و بررسی‌های جدید این سازمان، تعداد آیتم‌های شهرهای هوشمند به 17 مورد افزایش یافت.

زمانی ادامه داد: شهر هوشمند دارای آیتم‌های بسیار پیجیده نرم‌افزاری است که حقوق شهروندی یکی از نمونه‌های این آیتم‌ها است. حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی را باید جزو آیتم‌ها و محورهای اصلی شهرهای هوشمند دانست. اگر چنین اصولی در شهرهای هوشمند رعایت نشود و فقط توسعه زیرساخت‌ها مورد توجه قرار بگیرد، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه تمدن و توسعه جامعه بر بستر توسعه مدنیت و حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی شکل می‌گیرد، گفت: امیدواریم با توسعه همه جانبه به‌ویژه با رعایت حقوق شهروندی، شاهد توسعه بیشتر و شکل‌گیری جامعه متمدن‌تر باشیم.

منبع: ایسنا

 

Image result for ‫تلگرام‬‎

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اگنا-عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از رایزنی با کره جنوبی برای امکان سنجی شهرهوشمند برای شهر جدید «خوارزمی» خبر داد که قرار است در جنوب شرقی تهران احداث شود.

 

به گزارش اگنا وزارت راه و شهرسازی ایجاد سه شهر جدید تیس، کوشک و خوارزمی را در دستور کار دارد که «تیس» در کنار دریای عمان، «کوشک» در شهرستان بندرلنگه و «خوارزمی» در جنوب شرقی تهران ساخته می شوند.
شهر جدید «خوارزمی» به وسعت ۵۰۰ هکتار در اراضی جنوب شرق شهر تهران و در مجاورت شهر شریف‌آباد و با فاصله تقریبی ۵۰ کیلومتری از کلانشهر تهران احداث خواهد شد.
در این پیوند «سیدمحمود میریان» عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید روز سه شنبه در گفت و گویی که در پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی منتشر شد، اعلام کرد: دو شهر جدید کوشک و خوارزمی به عنوان شهرهای مدنظر در نسل نو شهرهای جدید هستند که قرار است اقدامات مطالعاتی و اجرایی آن به همراه کارشناسان آلمانی انجام شود.
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید افزود: با کره جنوبی همکاری‌هایی درخصوص مدیریت ساختمان‌ها و امکان سنجی مطالعات شهر هوشمند داشتیم که اکنون اقدام هایی در زمینه سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های شهر خوارزمی انجام داده‌ایم.
به گفته وی، توسعه مشترک تحقیقات روی تکنولوژی ساختمان‌ها نیز یکی دیگر از قراردادهای امضا شده در تفاهم‌نامه با کره جنوبی است.
میریان در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌ها در سه شهر جدید گلبهار، پرند و پردیس، احداث سه بیمارستان، مجموعه ورزشی در پردیس، برنامه احداث 4 قطار شهری در شهرهای فولادشهر، بهارستان، مجلسی و پردیس با کشور ایتالیا از دیگر تفاهم نامه های شرکت عمران با بخش خصوصی محسوب می شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: توسعه نیروگاه‌های خورشیدی و بادی با همکاری کشور لوگزامبورک و تبادل دانش فنی - مهندسی در ساخت و نگهداری راه و سیستم حمل و نقل هوشمند با کشور تایلند نیز نمونه دیگری از همکاری‌ها به شمار می‌رود.
به گفته وی، شرکت عمران قصد دارد تا پایان سال 96 سرمایه‌گذاری در پروژه‌های خدماتی، تجاری و مسکن با کمک بخش خصوصی را تا 10 هزار میلیارد ریال دیگر توسعه دهد.

**سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد ریالی دولت یازدهم
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در دولت دهم 500 میلیارد ریال قرارداد با مشارکت بخش خصوصی برای انجام پروژه های مختلف در شهرهای جدید منعقد شد که این سرمایه گذاری در دولت یازدهم به 12 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
میریان افزود: میزان سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی در شهرهای جدید در سال 92 برابر 200 میلیارد ریال بود که در سال 95 به 8 هزار و 500 میلیارد ریال افزایش یافت و در چند ماه آینده به 12 هزار میلیارد ریال خواهد رسید و این نشان می دهد که عملکرد دولت یازدهم رقمی بسیار چشمگیر بوده است.
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید بیان کرد: در این مدت تفاهم ‌نامه‌هایی را با شهرداری‌ها به امضا رساندیم تا به ازای دریافت عوارض پروانه ساختمانی از اراضی شرکت عمران به آنها پرداخت شود و تاکنون نزدیک به یک هزار و 500 میلیارد ریال تفاهم نامه در این حوزه مبادله شده است.
به گفته وی، شهرداری‌های شهرهای جدید همچنین به ازای دریافت زمین در این مناطق به عملیات آماده‌سازی شهرهای جدید در سطح کشور به شرکت عمران کمک می‌کنند.
این مقام مسئول در ادامه اجرایی شدن تفاهم‌نامه‌های امضا شده طی چهار سال گذشته در شهرهای جدید با مشارکت سرمایه‌گذاران را از اولویت‌های کاری سال جدید این شرکت اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در این مدت تفاهم‌نامه‌های زیادی در زمینه ساخت و ساز ساختمان‌های پایدار در این شهرها منعقد شده است.
وی، کارآمدی انرژی و استفاه بهتر از انرژی مصرفی در ساختمان‌ها، پایین آوردن کربن در شهرهای سازگار با محیط زیست و بهره‌وری از انرژی در ساخت و ساز، برنامه‌ریزی و طراحی شهر سازگار با محیط زیست، ارائه راهکارهای توسعه پایدار و استفاده از نوآوری برای ترویج بهره‌برداری از انرژی و همچنین توسعه و پیشبرد نقشه راه برای همکاری در برنامه‌ریزی و توسعه نسل دوم شهرهای ایران با کشور آلمان از جمله این فعالیت ها اعلام کرد.

 

منبع:ایرنا

نتیجه تصویری برای تلگرام

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

اگنا -رئیس مرکز مدیریت هوشمند و کنترل ترافیک شهرداری قم گفت: در حال حاضر 69 دستگاه دوربین در بخش‌های مختلف نظارتی، تردد شمار، ثبت تخلف و پلاک در سطح شهر قم فعال است.

به گزارش اگنا به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، اکبر قلیچ عصر پنجشنبه در گفت و گویی با تاکید بر این که طبق برنامه توسعه دوربین‌های سطح شهر را در برنامه داریم، تصریح کرد: امسال مجموع دوربین های شهر در بخش نظارتی 41 مورد، ثبت پلاک 21 مورد، ثبت تخلف سرعت چهار مورد و تردد شمار سه مورد است که برنامه ‌ریزی برای افزایش بیش از 2 برابری آنها انجام شده است.
وی با بیان این که براساس قرارداد منعقد شده دوربین‌های نظارتی شهر به 50 مورد خواهد رسید، افزود: هم چنین قراردادی 300 میلیارد ریالی منعقد شده که به موجب آن دوربین های ثبت پلاک به 32 مورد افزایش پیدا می کند.
وی با بیان این که دوربین های ثبت تخلفات سرعت نیز سال آینده به بیش از هشت برابر خواهد شد، افزود: این دوربین ها نیز براساس قرارداد 300 میلیارد ریالی منعقد شده تامین می شود.
رئیس مرکز مدیریت هوشمند و کنترل ترافیک شهرداری قم با اشاره به نیاز شهر قم به توسعه دوربین های تردد شمار، بیان کرد: ذیل همین قرارداد افزایش دوربین های تردد شمار از 3 مورد به 30 مورد را در سال آینده محقق می کنیم و افزایش 10 برابری در این بخش خواهیم داشت و می توان پوشش خوبی را در سطح شهر تامین کرد.
قلیچ با تاکید بر این که برنامه ریزی صورت گرفته برای توسعه دوربین‌های مرکز مدیریت هوشمند و کنترل ترافیک تا افق شهریور 96 است، افزود: بر این اساس مجموع دوربین‌های موجود در شهر تا این زمان به 145 مورد خواهد رسید.

Image result for ‫تلگرام‬‎

728 x 90