728 x 90

ایسوس توسط اتحادیه اروپا جریمه شد

کمپانی مطرح سازنده‌ی کامپیوتر به‌دلیل تهدید به خودداری از تحویل موجودی به خرده‌فروشان آنلاینی که محصولات این شرکت را با تخفیف می‌فروشند، با جریمه‌ای به مبلغ ۷۴ میلیون دلار مواجه شده است. سه‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته، کمیسیون اروپا، ایسوس و سه سازنده‌ی دیگر محصولات الکترونیکی (فیلیپس، پایونیر و دنون اند مارانتز) را به خاطر ثابت نگاه داشتن قیمت‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی جریمه کرد.

تمام چهار شرکت یادشده، خرده‌فروشان اینترنتی را از فروش محصولاتشان با قیمت‌های پایین منع کرده بودند؛ اقدامی که برخلاف قوانین رقابتی اتحادیه‌ی اروپا محسوب می‌شود. در رابطه با Asus، این شرکت سازنده‌ی کامپیوترهای شخصی تلاش کرده بود تا از کاهش قیمت فروش مجدد محصولات کامپیوتری از جمله لپ‌تاپ‌ها و نمایشگرها ممانعت به عمل آورد. کمیسیون اروپا در این باره نوشته است:

بسیاری از فروشگاه‌ها از جمله بزرگ‌ترین خرده‌فروشان اینترنتی از الگوریتم‌های قیمت‌گذاری که به ‌صورت خودکار قیمت‌های خرده‌فروشی را با قیمت‌های دیگر رقبا تطبیق می‌دهند، استفاده می‌کنند. در نتیجه، اگر یک خرده‌فروشی قیمت‌ها را کاهش دهد، تمام خرده‌فروشان دیگر نیز از این اقدام تبعیت خواهند کرد. در نتیجه برای ممانعت از انجام این کار، ایسوس تهدید کرده بود که اگر خرده‌فروشی آنلاینی محصولات سخت‌افزاری این شرکت را زیر قیمت مشخصی بفروشد، از تحویل موجودی به آن فروشگاه خودداری خواهد کرد.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

728 x 90
Loading...