دسته‌بندی نشده

Vobfus و Beebone دو بد افزار قدیمی.

 

 

 

Trojan یکی از کارشناسان امنیتی شرکت مایکروسافت نسبت به فعالیت دو بدافزار نسبتاً قدیمی هشدار داده و گفته است این دو بدافزار به کمک یکدیگر در رایانه‏های آلوده می‏مانند و آنتی‏ویروس‏ها نیز از پس آنها برنمی‏آیند.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک؛  هیون چوی، یکی از کارشناسان مرکز مبارزه با بدافزارها در شرکت مایکروسافت در مطلبی نوشته است دو بدافزار وُب‏فوس (Vobfus) و بی‏بون (Beebone) به یکدیگر کمک می‏کنند تا در رایانه‏های آلوده بمانند و حذف نشوند. هر کدام از این دو بدافزار به ترتیب اقدام به دانلود نسخه‏های متفاوت یکدیگر می‏کنند تا آنتی ویروس‏ها از پس آنها برنیایند.

براساس این گزارش، بدافزار وُب‏فوس که برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۰۹ کشف شد، در واقع یک دانلودِر است، یعنی نرم‏افزاری که سایر کدها و قسمت‏های مورد نیاز را دانلود می‏کند. این بدافزار پس از آنکه رایانه‏ای را آلوده کرد، از یک سرور کنترل و فرماندهی اقدام به دانلود بدافزار بی‏بون می‏کند. بی‏بون نیز خود یک دانلودر است و کارش نصب دیگر قطعات بدافزاری بر روی رایانه آلوده است. این دو بدافزار معمولاً رایانه‏های ویندوزی را آلوده می‏کنند.

کمک این دو بدافزار به یکدیگر باعث می‏شود آنتی‏ویروس‏ها قادر به کشف و از بین بردن آنها نباشند. به گفته تحلیلگر مایکروسافت، آنتی‏ویروس‏های جدید ممکن است یکی از این بدافزارها را کشف کنند، اما قطعه دیگر معمولاً به آسانی و به سرعت کشف نمی‏شود.

وی همچنین نوشته است: وُب‏فوس یک کِرم رایانه‏ای نیز هست و خود را به کمک قابلیت‏های اتوران (autoran) در درایوهای مختلف کپی می‏کند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا