جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

آموزش دریافت غیرحضوری خلافی ماشین و پرداخت آنلاین آن

محتوای جدول

 

 

 

آموزش دریافت غیرحضوری خلافی ماشین و پرداخت آنلاین آن

این روزها با توسعه و پیشرفت بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، دریافت خلافی و پرداخت آن نیز ساده و آسان شده است. دیگر نیاز نیست حتی از خانه خود خارج شوید. با این آموزش شما قادر خواهد بود به صورت غیر حضوری خلافی خودروی خود را پرداخت نمایید.

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید خلافی خودرو خود را گرفته و آن را پرداخت کنید. مسلما برای این کار باید وقت زیادی را صرف کنید چون ابتدا باید به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید و با پرداخت مبلغ ۱۸۰۰ تومان  خلافی خودرو را دریافت کنید، و تازه پس از آن باید مبلغ خلافی را پس از سپری کردن مدتی در صف یکی از شعب بانک ملی یا دستگاه های خودپرداز پرداخت نمایید. اما اگر به شیوه زیر عمل کنید می توانید به راحتی و به سرعت و بدون اینکه از خانه خارج شوید خلافی خودرو را پرداخت نمایید:

 
مرحله اول: ابتدا لازم است که به کارت مشخصات وسیله نقلیه مربوط به اتومبیل خود مراجعه نمایید و شماره ۱۷ رقمی که به صورت عمودی بر پشت کارت درج شده است را به شماره پیامک ۳۰۰۰۵۱۵۱ ارسال نمایید. سپس چند لحظه منتظر بمانید تا تعداد کل جریمه ها و همچنین مبلغ کل جریمه ها برایتان ارسال گردد.
 
 
 
مرحله دوم: پس از آگاهی از میزان جریمه های خود، حال اگر قصد پرداخت آن را آن هم به صورت غیر حضوری دارید کافیست یک بار دیگر همان شماره ۱۷ رقمی پشت کارت را به همراه یک * در انتهای آن به همان شماره مجددا ارسال نمایید. با این کار شناسه قبض، شناسه پرداخت و مقدار هزینه ای که باید پرداخت نمایید برایتان ارسال می گردد.
 
 
 
مرحله سوم: حال با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت می توانید نسبت به پرداخت خلافی اقدام نمایید. برای این منظور می توانید از خودپردازهای بانک ملی استفاده کنید و یا اینکه از تلفن بانک با شماره ۰۹۶۲۲ استفاده نمایید و یا اینکه به صورت اینترنتی از طریق آدرس www.bmi.ir پرداخت وجه را انجام دهید. در صورت استفاده از سایت بانک ملی ایران، کافیست در قسمت خدمات الکترونیکی بر روی پرداخت اینترنتی دسته ای قبوض کلیک نمایید و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی خود به راحتی خلافی اتومبیل خود را بدون هیچ دردسری پرداخت نمایید.
 
همچنین در صورتی که بخواهید که از نمره های منفی گواهینامه خود مطلع شوید کافیست شماره گواهینامه خود را به ۳۰۰۰۵۱۵۱ پیامک نمایید.
 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: