وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از شناسايي ويروس شعله آتش خبر داد و گفت: اين ويروس شناسايي شده و آنتي ويروس متناسب با آن نيز نوشته شده و در اختيار دستگا‌ه‌ها قرار داده شده است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، رضا تقي‌پور در حاشيه جلسه هيات دولت اظهار كرد: طي هفته‌هاي گذشته مباحثي درباره حملات اينترنتي و تهديدات امنيتي مطرح شد كه افزايش پيدا كرده كه بعضا از آن به عنوان سايبر تروريسم دولتي نام برده مي‌شود چراكه از سوي برخي از دولت‌ها حمايت مي‌شود.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينكه كشور آمادگي لازم را براي مقابله با اين ويروس‌ها داراست، به كشف ويروس شعله آتش اشاره كرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران جزو اولين كشورهايي بود كه اين ويروس را كشف كرد و آنتي ويروس مرتبط با آن نوشته شد و درواقع تمهيدات لازم براي مقابله با اين ويروس در نظر گرفته شده است.

تقي‌پور گفت: دستگاه‌هايي كه اطلاعات حياتي و مهمي دارند با توجه به اين حملات بايد سيستم امنيتي خود را تشديد كنند چراكه شاهديم اين حملات هرروز متنوع‌تر و جديدتر مي‌شود.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينكه ما از مجامع جهاني درخواست كرده‌ايم كه در برابر اين اقدامات كه از سوي برخي از كشورها از آن حمايت صورت مي‌گيرد، واكنش نشان دهند، در پاسخ به اين سوال كه ويروس شعله آتش مورد حمايت كدام كشور بوده است، گفت: معمولا پشتيبان اصلي اين اقدامات رژيم صهيونيستي و برخي از كشورهاي غربي هستند.

او درباره اينكه آيا جمهوري اسلامي ايران در اين ارتباط اعتراضي كرده است يا نه؟ گفت: از طريق وزارت امور خارجه اين كار انجام شده و چندي پيش در نشستي كه در ژنو برگزار شده بود نماينده ما رسما اين موضوع را مطرح كرد و تاكيد شد كه در نشست‌هاي بعدي اقدامات لازم براي مقابله با اينگونه اقدامات و حملات انديشيده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *