سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، تعرفه‌های مشاغل نرم‌افزار را مورد بازنگری قرار داد که این تعرفه ها به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, انتشار تعرفه‌های واحد خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در رسته‌های مختلف IT همچون نرم‌افزار و سخت‌افزار، یکی از مراحل طرح ساماندهی بازار فناوری اطلاعات است که سال پیش از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در تمام استان‌های تحت پوشش این سازمان اجرا شد.

تعرفه‌های حوزه نرم‌افزار که به­ صورت سالانه منتشر می­ شود، برای اولین بار در کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای از نظر قالب و ساختار مورد بازنگری قرار گرفت و طی بررسی‌های کارشناسی در تعرفه‌های سال 92، عناوین شغلی نرم‌افزار به 22 عنوان افزایش یافت؛ به این ترتیب امکان تطابق دقیق­ تر تعرفه­ ها با نرخ­ های موجود در بازار فراهم شده است.

رضا کرمی رئیس کمیسیون نرم‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای در این باره گفت: افزودن تعرفه خدمات پشتیبانی نرم‌افزار به این تعرفه­ ها، موضوع دیگری بود که در جلسات کارشناسی کمیسیون مطرح و مورد تصویب قرار گرفت. این تعرفه­ ها مقادیر متعارف قراردادهای پشتیبانی نرم­ افزار و میزان افزایش سالانه این­گونه قراردادها را مشخص می­ کند.

وی با بیان اینکه تعرفه‌های نرم‌افزاری، منتظر تصویب در کمیسیون ساماندهی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور است افزود: مجموع این پیشنهادها در بهمن ماه سال گذشته از سوی کمیسیون نرم‌افزار تهران به کمیسیون ساماندهی کشور ارائه شده است، اما از آنجا که مجموعه تعرفه­ های رسته ­های مختلف انفورماتیک باید با هم منتشر شود، کار بررسی و انتشار آنها تا کنون به درازا کشیده است که با پیگیری­ های انجام شده، تعرفه­ های جدید به زودی منتشر خواهد شد.

کرمی تصریح کرد: به کمک این تعرفه‌ها، شرکت‌های عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، می‌توانند خدمات و محصولات خود را براساس قیمت‌های واحد و یکپارچه ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *