معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی گفت: در صورت مهیا بودن شرایط روز پنج‌شنبه 17 مردادماه نخستین مرکز تله مدیسین ناباروری افتتاح خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, دکتر سعید قاضی مغربی در نشست خبری سی‌وسومین سالگرد جهاد دانشگاهی درباره تلاش‌های این نهاد برای راه‌اندازی مجتمع سلول درمانی با اعلام این خبر گفت: این مجتمع متشکل از بیمارستانی برای درمان بیماری‌ها با استفاده از سلول‌های بنیادی است.
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی افزود: این متجمع با همکاری مراکز پژوهشی رویان، ابن سینا و واحدهای جهاد دانشگاهی قم، تبریز و اردبیل ایجاد خواهد شد.
وی گفت: از آنجایی که درمان ناباروری بیماری در شهر غیر محل اقامت بیمار ادامه درمان را مختل می‌کند از این رو با همکاری جهاددانشگاهی قم و قزوین نخستین مرکز تله مدیسین ناباروری راه‌اندازی می‌شود.
قاضی مغربی با تاکید بر اینکه این مرکز آماده بهره‌برداری است، افزود: در صورتی که روز پنج‌شنبه 17 مردادماه عید فطر نباشد، در این روز رونمایی انجام خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی گفت: در حال حاضر 50 مرکز درمان ناباروری در کشور وجود دارد و بر اساس آمارها 15 درصد ازدواج‌ها منجر به بچه‌دار شدن زوجین نمی‌شود از این رو بر بستر فناوری اطلاعات اقدام به راه‌انداری مرکز تله مدیسین برای درمان زوجین شده است.
وی با تاکید بر اینکه این مرکز در دو شهر قزوین و قم راه‌اندازی شده است، گفت: بیماران برای درمان به مرکز درمانی قزوین مراجعه می‌کنند و پس از تجویز و درمان بیمار از راه دور مراحل درمانی را طی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *