نتایج یک گزارش جدید درباره هزینه های تامین امنیت اطلاعات و شبکه های کامپیوتری نشان می دهد که همزمان با افزایش تهدیدات اینترنتی و سرقت اطلاعات سازمانی، میزان این هزینه ها نیز بیشتر شده و در سال میلادی جاری بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار خواهد بود.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  صرف هزینه های بیشتر برای تامین امنیت IT، ارزش شرکت های فعال در این زمینه را نیز افزایش داده است. تعداد شرکت های امنیتی که در شش ماه گذشته خریداری و با شرکت های بزرگ تر ادغام شده اند، به بیش از ۳۷ مورد می رسد. ارزش خرید این تعداد شرکت امنیتی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار بوده است.

آمار نشان می دهد که سالانه ۱۰ درصد به میزان هزینه های تامین امنیت IT در جهان افزوده می شود و پیش بینی می شود که این افزایش در پنج سال آینده نیز همچنان ادامه داشته باشد. مهمترین دلایل افزایش هزینه های تامین امنیت IT، رویدادهای یکسال گذشته است که باعث هوشیاری و حساسیت بسیاری از مدیران سازمان ها و موسسات شده است. این مدیران سعی دارند تا با توجه بیشتر به مقوله امنیت در شبکه های کامپیوتری خود، قربانی بعدی سرقت اطلاعات و یا نفوذ به شبکه های سازمانی نباشند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *