گزارش جدید شرکت IDC نشان می‌دهد که فروش تبلت در خاورمیانه و آفریقا برای نخستین بار در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ از رایانه‌های شخصی پیشی گرفته است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت IDC اعلام کرده است که فروش تبلت در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ در خاورمیانه و شمال آفریقا ۲۰۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و تعداد کلی دستگاه‌های فروخته شده را به 2/79 میلیون دستگاه رساند.
براساس این گزارش، تبلت‌های محبوب در این منطقه آی‌پد اپل، لنوو X۶۱، گلکسی تب هستند. افزایش تقاضای خرید تبلت موجب شده چندین فروشنده چند ملیتی رایانه‌های شخصی تمرکز کلی خود را روی تبلت بگذارند.
IDC اعلام کرده است که سیستم‌عامل آندرویید سهم اصلی را در رشد فروش تبلت‌ها داشته ست، چراکه در این دوره از میزان کل فروش، دو میلیون دستگاه دارای سیستم‌عامل آندرویید بوده‌اند.
ویکتوریا مندس تحلیلگر تحقیقاتی شرکت داده‌های بین‌المللی در رابطه با زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و رایانه‌های شخصی در خاورمیانه، آفریقا و ترکیه گفت: حتی عرضه آی‌پد مینی نیز نتوانست عاملی برای جلوگیری از واگذاری سهم بازار اپل به دستگاه‌های آندروییدی شود.
وی افزود: این در حالی است که معرفی محصولات جدید اپل که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری وارد بازار شود، به طور قطع موجب رشد فروش در سیستم‌های دارای iOS در این منطقه خواهد بود.
براساس گزارش منتشر شده توسط شرکت داده‌های بین‌المللی، فروش دستگاه‌های اپل در سه ماه دوم سال ۲۰۱۳ کمتر از حد انتظار بود و به ۶۸۲ هزار دستگاه رسید.
تولیدکنندگان جهانی رایانه‌های شخصی انتظار دارند که فروش آنها به مناسبت برگزاری هفته فناوری جیتکس (GITEX) طی روزهای ۲۰ تا ۲۴ اکتبر (۲۸ مهر ماه تا دو آبان ماه) در دوبی افزایش پیدا کند. این هفته دربرگیرنده یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات در منطقه توصیف شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *