جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اپل پیام‌های خصوصی کاربران را می‌خواند

محتوای جدول

کارشناسان امنیتی از مدت‌ها قبل اعلام کرده بودند که ابزار iMessage اپل ایمن نیست و برخلاف ادعاهای این شرکت مبنی بر غیرقابل نفوذ بودن iMessage، دسترسی به اطلاعات کاربران روی این ابزار ارتباطی امکان‌پذیر است.

اپل پیام‌های خصوصی کاربران را می‌خواند

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,، گروهی از محققان امنیتی به تازگی ثابت کردند که اپل به صورت مخفیانه اطلاعات و گفت‌وگوهای کاربران روی سرویس iMessage را در اختیار می‌گیرد و در این زمینه با “آژانس امنیت ملی آمریکا”(NSA) همکاری می‌کند.

محققان در یک مطالعه حساس و با دقت روی پروتکل تعریف شده برای iMessage به این نتیجه رسیدند که اپل توانایی رهگیری و رمزگشایی گفت‌وگوها و اطلاعات رد و بدل شده بین کاربران مبتنی بر ابزار iMessage را دارد.

اگرچه پیام‌های ارسال شده از جانب کاربران مبتنی بر این نرم‌افزار زمانی که به دست هر فرد می‌رسد رمزگشایی می‌شوند و قابلیت خواندن آنها فراهم می‌شود، اما اپل مدیریت کلیدهای اصلی برای رمزگشایی این اطلاعات را برعهده دارد و کارشناسان بر این باورند که این فضا به شرکت اپل امکان می‌دهد به تمامی پیام‌های رد و بدل شده بین کاربران دسترسی داشته باشد.

شرکت اپل در این خصوص اعلام کرد که اظهارات این محققان تنها از نظر تئوری درست می‌باشد و در عمل، اپل تاکنون چنین اقدامی انجام نداده است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: