شرکت‌ بلک‌بری در پی ضرر و زیان مالی فصل به فصل خود به فکر خروج از بازار سهام و خصوصی شدن افتاده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت بلک‌بری که تا یکی دو سال گذشته سهم خوبی از بازار گوشی‌های هوشمند داشت، هم‌اکنون با ضرر و زیان زیادی دست و پنجه نرم‌ می‌کند. بر این اساس سال گذشته نیز که این شرکت اوضاع مالی خوبی نداشت خبر خارج شدنش از بورس به گوش رسید.
اما روز جمعه گذشته رویترز گزارش داد که این شرکت در حال آماده شدن برای خروج از بورس است تا دور از چشم‌ها به رفع مشکلات خود بپردازد. البته شرکت بلک‌بری هنوز این اخبار را تایید نکرده اما شایعات حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد به کمک چند سرمایه‌گذار خصوصی سهام خود را بازخرید کند.
مدیران بلک‌بری معتقدند که این شرکت در کوتاه مدت می‌تواند روی پای خود بایستد و اندوخته کافی دارد، اما اگر از همین حالا برای آینده برنامه مشخصی نداشته باشد با مشکلات بزرگی مواجه خواهد شد. سختی کار بیش از هر چیز متقاعد کردن سرمایه‌گذاران خصوصی به این مساله است که این شرکت مزیت زیادی در فروش تلفن‌های همراه و دیگر محصولات دارد و هنوز ارزش تزریق سرمایه را از دست نداده است.
گزارش‌ها حاکی است که شرکت بلک‌بری در سه ماهه نخست سال موفق به فروش 7/2 میلیون دستگاه گوشی Z10 شد. جدیدترین نسخه سیستم‌عامل بلک‌بری روی گوشی Z10 و Q10 قرار گرفت و مدل ارزان‌تر Q5 برای بازارهای نوظهور عرضه شد. همچنین مدل گران‌قیمت A10 هم به عنوان محصول لوکس این شرکت قرار است اواخر پاییز به بازار عرضه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *