جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تبریزی ها سیستم نظارتی امنیتی هوشمند ساختند

محتوای جدول

محققان یک شرکت دانش بنیان در تبریز موفق به ساخت سیستم‌های نظارتی و امنیتی هوشمند (IVR) با توانایی تشخیص هوشمندانه تصاویر شدند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, غلامرضا چمن‌خواه، مجری این طرح با بیان اینکه نظارت و امنیت از مقوله‌های مهم دنیای امروز است، افزود: سیستم‌های نظارتی و امنیتی امروزه جایگاه و اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌اند و سیستم‌های نظارتی قبلی بر دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های نظارتی تصویری بخش عمده این قبیل سیستم‌ها را تشکیل داده‌اند که در اکثر زمینه‌ها و مکان‌ها استفاده
می‌شوند.
وی افزود: ایرادهای عمده این سیستم‌ها ناتوانی تحلیل، درک محتوای تصاویری اخذ شده و توانایی پایش محدود و غیرممکن بودن قیدبک‌های بلادرنگ توسط سیستم است.
چمن‌خواه در ادامه در خصوص دستگاه طراحی و ساخته شده در این شرکت گفت: این دستگاه با عنوان سیستم نظارتی و امنیتی هوشمند (IVR) دقیقا برای رفع مشکلات یاد شده و افزودن توانایی تحلیل و درک محتوایی تصاویر اخذ شده توسط دوربین‌هاست. همچنین توانایی تفکیک انسان از سایر اشیای متحرک در تصاویر ویدیویی را نیز دارد، به طوری که می‌تواند تا حدودی هویت فرد راه رونده در دنباله تصاویر اخذ شده از فاصله دور را تخمین بزند.
وی افزود: ماژول سیستم بر پایه PCهای صنعتی متعارف ساخته شده است و قابلیت‌های نصب و ارتقای امکانات اضافی و به‌روزرسانی آسان و نیز سفارشی سازی چه از لحاظ امکانات سخت‌افزاری و چه از لحاظ نرم‌افزاری را فراهم می‌کند.
به گفته مجری این طرح به دلیل بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی، یادگیری ماشین به صورت نرم‌افزاری دارای قدرت تکاملی است.
چمن‌خواه در با بیان اینکه فناوری ساخت این دستگاه کاملا بومی است در خصوص قابلیت‌های این دستگاه گفت: این سیستم توانایی تحلیل هوشمندانه محتوایی تصاویر، ردگیری سریع و هوشمندانه اشیا و همچنین ذخیره‌سازی و بازبینی هوشمندانه تصاویر را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: