کارشناسان امنیتی شرکت کننده در دومین نشست سالانه امنیت سایبر شرکت مخابراتی هوواوی بر لزوم طراحی زیرساخت‌های امنیتی جهانی برای حفاظت از کاربران تاکید کردند.

خبرگزاری فارس: تاکید کارشناسان بر تدوین استانداردهای جهانی امنیتی در فضای مجازی

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,این کارشناسان از شرکت‌های مختلف فعال در حوزه فناوری اطلاعات خواستند تا با ابداع استانداردهای امنیتی قابل آزمایش و بررسی تضمین کنند که داده‌های شخصی هر کس برای خود وی محفوظ خواهد ماند.

این صاحب نظران می‌گویند بزرگترین مشکل موجود در این زمینه آن است که هیچ یک از فعالان حوزه فناوری اطلاعات حاضر به پذیرش استانداردهای جهانی در حوزه امنیت آی تی نیستند و تاکنون به شرکت های سازنده تجهیزات امنیتی برای ارتقای تولیدات خود فشاری وارد نکرده اند. در واقع سرمایه گذاری در حوزه امنیت تنها زمانی صورت می گیرد که مشکلی عینی به وجود آید.

به گفته این صاحب نظران افزایش همکاری دولت ها در این زمینه برای تدوین استانداردهای یکپارچه امنیتی ضرورتی انکارناپذیر دارد و به کارگیری استانداردهای امنیتی مجزا از سوی هر شرکتی، مشکلات امنیتی موجود را تشدید کرده است.

مساله دیگر تامین تجهیزات به کار گرفته شده در محصولات مختلف آی تی از سوی دهها شرکت ثالث با استانداردهای امنیتی مجزاست. همین مساله زمینه را برای نفوذ و حملات بدافزاری و ویروسی فراهم می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *