شرکت مایکروسافت دیروز دوشنبه اول مهر ماه طی مراسمی در نیویورک نسل جدید تبلتهای سرفیس خود با نام سرفیس پرو 2 و سرفیس 2 را رونمایی کرد.
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,هر دو تبلت رونمایی شده توسط شرکت مایکروسافت دارای نسخه های به روز شده سیستم عامل ویندوز 8.1 بوده و قرار است از روز 22 اکتبر (30) مهر وارد بازارهای فروش شود.

گزارشهای اقتصادی در ماه ژوئیه نشان می دهد که مایکروسافت 900 میلیون دلار را در نتیجه فروش ضعیف تبلتهای سرفیس خود از دست داده است و این شرکت قیمت اولین تبلت سرفیس را در بازارهای جهانی 30 درصد کاهش داد.

تبلت سرفیس 2 با حافظه های 32 و 64 گیگابایتی ارائه شده است

سرفیس پرو 2 دارای صفحه نمایش اچ دی ClearType چون نسخه قبلی خود است اما براساس اظهارات پانوس پانای نایب رئیس مایکروسافت، تبلت جدید سرفیس پرو 2 تا 46 درصد از وضوح رنگی بیشتری برخوردار است.

از پشت سرفیس پرو 2 لوگو مایکروسافت برداشته شده و کلمه سرفیس جایگزین شده است.

سرفیس پرو 2 دارای حافظه های 64 و 128 گیگابایتی است

همچنین براساس اظهارات پانای، سرفیس پرو 2 ، 20 درصد سریع تر است و مایکروساعت 75 درصد به عمر باطری آن افزوده است.

پانای در این مراسم یک سری کاورهای دارای صفحه کلید در رنگهای صورتی، بنفش، مشکی و آبی به نمایش گذاشت و گفت که کاور تایپ 2 دارای نور است اما اگر برای 9 ثانیه استفاده نشود نور آن خاموش می شود.

صفحه کلیدهای ویژه سرفیس در نسخه دوم خود نیز در این مراسم رونمایی شد

پیش از این مراسم تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که مایکروسافت با پیروی از اپل که ویژگیهای آخرین مدلهای گرانقیمت قدیمی خود را روی نسل بعدی مدلهای کم قیمت خود می گذارد ، اقدام به معرفی تبلتهای جدید سرفیس خواهد کرد، اما پانای در این مراسم تأکید کرد که سرفیس پرو 2 یک نوسازی کامل است.

سرفیس پرو 2 20 درصد سریع تر از نسخه قبلی خود است

سرفیس پرو 2 با صفحه نمایش 10.6 اینچی و کیفیت 1080 پیکسلی ارائه شده است. این تبلت نسخه8.1 از نسخه ویندوز RT بوده و پردازنده آن را Nvidia Tegra 4 تقویت می کند که براساس ادعای مایکروسافت اجرای اپلیکیشنها را نرم تر و سریع تر کرده است.

هر دو سرفیس معرفی شده از امروز سه شنبه 2 مهر ماه برای پیش سفارش آماده هستند.

سرفیس 2 نیز در مدلهای 32 و 64 گیگابایتی عرضه شده و قیمت آن 575 دلار است درحالی که سرفیس پرو 2 با حافظه های 64 و 128 گیگابایتی ارائه شده و قیمت آن از 1152 دلار آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *