درحالی که سازمانهای هواپیمایی در آمریکا چندی است که اجازه استفاده از گجتها هنگام بلند شدن و فرود هواپیماها را فراهم کرده اند گام بعدی در تغییر شیوه مسافرتهای هوایی دسترسی به اینترنت خواهد بود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  مار کیربی بنیانگذار یک شرکت رسانه ای جدید که روی صنعت هوایی متمرکز شده است، گفت: مرز بعدی ادغام علم الکترونیک در پرواز متصل کردن گجتها به اینترنت است.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا به مسافران پروازهای هوایی این امکان را داده است تا بتوانند دستگاه های خود را در طول پرواز روشن نگاه دارند، اما این دستگاه ها به صورت آفلاین یعنی بدون هیچ ارتباطی با اینترنت کار می کنند.

کیربی اظهار داشت که استفاده آفلاین از گجتها چیزی است که درحال حاضر کاربران درک نمی کنند و مهمانداران هواپیما نیز نمی توانند تک تک گجتها را برای آفلاین کار کردن بررسی کنند و از سوی دیگر بسیاری از مردم از تلفن خود هنگام بلند شدن از زمین استفاده می کنند دقیقا لحظه ای که به آنها گفته شده از تلفن استفاده نکنید.

وی اضافه کرد: درحال حاضر شرکت Gogo ارائه کننده خدمات اینترنتی درحال پرواز است اما این شرکت باید تنظیمات برجهای مخابراتی خود را برای ارائه وای فای در ارتفاع زیر سه هزار متر تغییر دهد. درحال حاضر این تنظیمات هزینه بر اما قابل اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *