جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دوچرخه‌ها هم هوشمند شدند

محتوای جدول

یک شرکت دوچرخه‌سازی در هلند با هدف بازتعریف طی کردن مسیرهای روزانه با دوچرخه نخستین دوچرخه هوشمند دنیا را تولید کرده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شرکت دوچرخه‌سازی ونموف از هلند یک خط محصولات خود را که شبیه دورچرخه‌های سنتی است به تازگی تولید کرده است این دوچرخه‌ها به حسگرهای هوشمند، رایانه، ردیابی جی پی اس، سیستم دستیاری الکتریک با قابلیت افزایش توان پدال‌ها تا 80 درصد است محهز است و قرار است به هوشمندترین دوچرخه تبدیل شود. بدنه این دوچرخه از آلومینیوم انودیزه ساخته شده و مجهز به یک باتری 209 وات بر ساعت است که روی چرخ جلویی قرار دارد. این دوچرخه همچنین از مزیت داشتن یک داشبورد با یک باتری‌سنج و شاخص قدرت که از دور هم کارایی دارد، برخوردار است. یکی از ویژگی‌های نوآورانه این دوچرخه که بی‌تردید مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد سیستم ردیابی جی پی اس داخلی این دوچرخه است که به کاربر این امکان را می‌دهد در صورت به سرقت رفتن دوچرخه آن را ردگیری کنند.
یک موتور با توان 250 وات روی چرخ جلویی قرار دارد و برد آن بین 30 تا 60 کیلومتر است که این رقم به شرایط دوچرخه‌سواری بستگی دارد. براساس اعلام شرکت ونموف شارژ کامل باتری دوچرخه از حالت کاملا خالی سه ساعت زمان می‌برد و پس از تخلیه شارژ دوچرخه می‌تواند به عنوان یک دوچرخه سنتی غیرالکتریکی کار کند. این شرکت هلندی دوچرخه‌سازی اعلام کرده است که هدف آن از طراحی و ساخت نخستین دوچرخه هوشمند دنیا پاسخ به نیاز رفت و آمد مسیرهای مشخص در شهر بوده است. رایانه این دوچرخه می‌تواند از طریق یک حسگر چگونگی دوچرخه‌سواری کاربر خود را مونیتور کرده و براساس آن قدرت الکتریکی را تنظیم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: