اپل برای تأمين برق مورد نياز مرکز داده خود در شهر رنو، واقع در ايالت نوادای آمريکا، يک سايت خورشيدی 18 مگاواتی تأسيس می‌کند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، اپل برای تأمين برق مورد نياز مرکز داده خود در شهر رنو، واقع در ايالت نوادای آمريکا، يک سايت خورشيدی 18 مگاواتی تأسيس می‌کند. اين شرکت قبلاً در سال 2012 طی گزارشی به معرفی اين سايت خورشيدی پرداخته‌ و از قصد اين شرکت برای استفاده از انرژی‌های نهفته در پرتوهای آفتاب و منابع زمين‌گرمایی يا ژئوترمال در آن سخن گفته‌بود. سايت نيروزای نوری يا فتوولتائيک اپل موسوم به Fort Churchill Solar Array در شهر يرينگتون ايالت نوادا که در شرق شهر رنو واقع شده‌‌است، تأسيس خواهدشد. اپل برنامه‌ای را در دستور کار خود قرار داده‌است که طبق آن اين شرکت بايد 100 درصد برق موردنياز مراکز داده خود را از انرژی‌های تجديدپذير به‌دست آورد. اپل می‌گويد، هم‌اينک نيز همه انرژی موردنياز مراکز داده خود را از اين طريق تأمين می‌‌کند. به گفته اين شرکت، مازاد برق حاصل از اين سايت خورشيدی را حتی می‌توان به شبکه توزيع برق منطقه نيز اضافه کرد و در نتيجه اپل در اين‌خصوص با شرکت انرژی NV Energy نوادا شراکت و همکاری خواهدداشت که در نوع خود تعامل جديدی محسوب می‌شود.

 

سايت خورشيدی اپل در زمينی به وسعت 137 آکر يا جريب (هر جريب حدوداً معادل 2000 مترمربع است) توان توليد 43.5 ميليون کيلووات ساعت انرژی پاک را دارا خواهدبود.

تهیه وتنظیم : مهدی حیدرپور

منبع:نت‌ورک ورلد – اپل اينسايدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *