طبق جدیدترین بررسی و برآورد موسسه تحقیقاتی Gartner، هزینه تامین امنیت IT در جهان از ۳۵ میلیارد دلار فعلی به ۴۹ میلیارد دلار در سه سال آینده خواهد رسید.

 به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، در بین بخش های مختلف امنیت IT، بخش “خدمات امنیت مدیریت شده” بیش از بخش های دیگر رشد خواهد داشت.

خدمات امنیت مدیریت شده (Managed Security Services) از ۸ میلیارد دلار فعلی به ۱۴/۸ میلیارد دلار در سه سال آینده خواهد رسید. بخش “مشاوره امنیت” نیز از دیگر بخش هایی است که رشد چشمگیری خواهد داشت. پیش بینی می شود هزینه صرف شده برای مشاوره امنیت از ۹/۶ به ۱۲/۱ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۳ برسد.

شرکت های کوچک تا متوسط که فاقد نیروی متخصص IT هستند و شرکت های بزرگ که قصد صرفه جویی در هزینه های خود را دارند، باعث رشد سریع بخش “خدمات امنیت مدیریت شده” خواهند شد.

 کشورهای آمریکا و کانادا بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده در حوزه امنیت IT هستند. در این حوزه، بازار مصرف آمریکا و کانادا در سال آینده به ۱۴/۶ و در سال ۱۹۹۳ به ۱۹ میلیارد دلار خواهد رسید. پیش بینی برای اروپای غربی ۱۱/۹ در سال آینده و ۱۴/۴ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۳ است. بازار امنیت IT در آسیا و اقیانوسیه نیز سال آینده به ۴/۷ و در سال ۱۳۹۳ به ۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *