شرکت سامسونگ با ارایه S9 که یک تلویزیون 85 اینچی با وضوح تصویر هشت میلیون پیکسل است، بزرگ‌ترین تلویزیون جهان را ساخت.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, ارایه تلویزیونی با کیفیت چهار برابر فول اچ‌دی (UHD) در سال 2013 به امری ضروری از سوی شرکت سامسونگ تبدیل شده است. این تصمیم استراتژیک منجر به تولید و ارایه تلویزیون S9 شد.
حالت قرار گرفتن این تلویزیون عظیم‌الجثه به صورتی است که شناور بودن را تداعی می‌کند. طرح این تلویزیون Timeless نام دارد که سازندگانش این نام را نشان از بی‌همتا بودن طراحی این تلویزیون در همه زمان‌ها و در میان تمامی ‌تلویزیون‌های دیگر می‌دانند. در این تلویزیون که بزرگ‌ترین تلویزیون جهان است، صفحه نمایش عظیم 85 اینچی که یک اینچ از بزرگ‌ترین تلویزیون‌های برندهای دیگر، بزرگ‌تر است خودنمایی می‌کند. طراحی قاب این مدل، فوق باریک است که تا به حال توسط هیچ شرکتی بدین‌گونه ارایه نشده و استانداردهای به کار رفته در ساخت و لوکس بودن طراحی تلویزیون S9 نخستین بار است که در دنیا به نمایش گذاشته می‌شود. تلویزیون S9 بهترین کیفیت تصویر را بدون توجه به منبع ویدیویی به بیننده ارایه می‌کند. چراکه پردازنده ارتقای کیفیت تصویر این تلویزیون قادر است هم تصاویر اچ‌دی و هم فول اچ‌دی را پس از تنظیمات و ارتقای لازم، با جزییاتی بیشتر، دقیق‌تر و واقعی‌تر به چشم بیننده برساند.این تلویزیون دارای قابلیت‌های هوشمند سال 2013 سامسونگ از قبیل کنترل از راه دور تلویزیون از طریق دستورات صوتی و حرکتی و همچنین دسترسی به طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی (Apps) سامسونگ است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. این مدل از نظر مشخصات فنی و کیفیت تصویر و سرعت پاسخ‌دهی پنل، بالاترین مدل ارایه شده موجود تا به حال است که از فناوریPrecision Black Pro برای ارایه رنگ مشکی عمیق‌تر و کنتراست رنگ بسیار بالا بهره می‌برد.تلویزیون S9 مجهز به سیستم پخش صوتی 2/2 کاناله برای تاثیرگذارتر کردن ویدیوهای با کیفیت 1080p است که تا به حال در هیچ تلویزیون دیگری تا به این حد پیشرفته نبوده است. این سیستم صوتی علاوه بر اینکه در قاب زیبای این تلویزیون جاسازی شده، دارای سه خروجی 2/2 کانالی و 120 واتی است که شش برابر از لحاظ صوتی بهتر از یک تلویزیون معمولی است. این سیستم صوتی، گستره‌ای پویا از صداها را در کنار ارایه تصویر عالی این تلویزیون در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
از آنجا که هنوز هیچ شرکتی موفق به تولید محتوا با هشت میلیون پیکسل نشده، محتوی مورد نظر برای پخش در تلویزیون‌هایی UHD تنها به صورت شبیه‌سازی شده پخش می‌شوند. این در حالی است که با تولید این نوع محتوی در آینده تلویزیون‌های فعلی قادر به پخش آن نیستند زیرا کابل‌های HDMI کنونی قابلیت انتقال این اطلاعات را ندارند. به همین دلیل تمامی‌ شرکت‌ها به جز سامسونگ – که راه‌حلی برای این مشکل اندیشیده- باید تلویزیون‌های مشتریان خود را تعویض کنند یا از آنها بخواهند که محتوی تولید شده توسط آن برند خاص را مشاهده کنند. در حالی که شرکت سامسونگ با تدبیر مناسب در این مورد یک کیت ارتقا برای این تلویزیون در نظر گرفته است که در آینده قابلیت پخش هر نوع محتوای UHD را فراهم می‌آورد. این موضوع که بزرگ‌ترین معضل فروش تلویزیون‌های UHD است، توسط سازمان‌های نظارتی جهانی در زمینه کالاهای صوتی و تصویری مورد سوال است و سامسونگ تا این لحظه تنها شرکتی است که راه‌حل مورد نظر را پیش‌بینی کرده است.
تلویزیون S9 که گران قیمت‌ترین تلویزیون حال حاضر جهان است، در سایزهای 85 تا 110 اینچی برای فروش ارایه خواهد شد تا خریدارانی که نیاز به تلویزیون با سایز بسیار بزرگ و کیفیت تصویر بسیار عالی دارند، بهترین گزینه را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *