از همان روزی که آیفون ۵s معرفی شد یکی از مزایا این گوشی نسبت به سایر همتایان خود سنسور اثر انگشت تاچ آیدی این گوشی می باشد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, تاچ آیدی سیستم جدید امنیتی است که به عنوان یک راه مناسب و بسیار امن برای دسترسی به گوشی می باشد. اما گزارشی منتشر شده است که ادعا شرکت را نقض می کند. همراه ما باشید تا ببینیم هکر ها به چه مهمی دست یافته اند.

 هکر های گروه Chaos Computer ادعا می کنند با موفقیت توانسته اند با ابزار روزمره از کنار تاچ آیدی آیفون ۵s بگذرند. ” در واقع، حسگر اپل فقط تفکیک پذیری بالاتری در مقایسه با سنسور های کنونی دارد. بنابراین ما فقط نیاز داریم تا کیفیت سطح را بالاتر ببریم”. یک هکر که نام Starbug را به این حفره امنیتی داده پیام هایی را که خواندید مخابره کرده است.

در حالی که هکر ها ادعا می کنند روش آسانی وجود دارد، اما به اندازه ای هم پیچیده هست تا امنیت کاربران آیفون ۵s توسط دزدهای ساده به خطر نیافتد. اگر یادتان بیاید سال گذشته بود که فردی با نشان دادن تصویر صاحب گوشی به اسمارت فون مورد نظر قفل گوشی را باز کرد. هکر ها هم در مورد آیفون ۵s همین کار را انجام داده اند، آنها تصویری با کیفیت بالا از اثر انشگت تولید کرده اند و بعد قفل را با آن دور زده اند. در واقع از یک اثر انگشت بر جا مانده بر یک سطح عکاسی کرده اند و بعد مدل جسبی آن را ساخته اند و قفل را با آن باز کرده اند.

البته این اثر انگشت چسبی برای فریب تاچ آیدی زیاد هم موثر نیست و نگرانی امنیتی جدی متوجه سیستم نیست. روز جمعه، سناتور آل فرانک در مورد ارائه جزئیات بیشتر در مورد سیستم تاچ آیدی آیفون ۵s نامه ای به تیم کوک نوشت. منتقدان نگران هستند تا اثر انگشت کاربران به دست هکر ها و یا افراد دیگری بیافتد- چیزی که اپل می گوید عملا غیر ممکن است و از آنجایی که فقط تاچ آیدی فقط به صورت محلی اثر انگشت را ذخیره می کند و فقط یک بازنمایی ریاضی انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *