جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

شناسایی متخلفان حوزه بهینه سازی موتور جستجو

محتوای جدول

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران از تخلف برخی شرکت‌های غیرمجاز فضای مجازی در زمینه بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) خبر داد.
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,چندی است که برخی شرکت‌های فعال در حوزه بهینه‌سازی موتور جستجو، برای بالا بردن رتبه پورتال‌ و وب‌سایت مشتری‌های خود، از نام و اعتبار سایت‌های پربازدیدIT سوء استفاده می‌کنند که این موضوع با اعتراض شرکت‌‌های مختلف روبه‌رو شده است.

بهینه‌سازی موتورجستجو که تحت نام SEO یا (Search Engine Optimization) درمیان فعالان فضای مجازی شناخته می‌شود و اخیرا با استقبال نیز مواجه شده، فعالیتی است که براساس آن، رتبه پورتال‌ها و وب‌سایت‌های مختلف از طریق بهینه سازی ساختاری در موتورهای جستجو همچون گوگل و یاهو ارتقا می‌یابد.

شرکت‌ها شکایات خود را اعلام کنند

براساس شکایات رسیده به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، برخی فعالان SEO بدون اطلاع شرکت‌های معتبر و پربازدید، از نام سایت آنها سواستفاده کرده و صفحاتی با نام این شرکت‌ها در وب سایت مشتریان خود ایجاد می‌کنند، تا از این طریق رتبه پورتال مشتریان را افزایش دهند.

در مواردی دیگر این متخلفان از کلمات کلیدی وب‌سایت‌های معتبر سوءاستفاده می‌کنند تا رتبه پورتال‌های مشتری را افزایش دهند.

بهناز آریا، عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با اشاره به شکایات صورت گرفته در این رابطه گفت: این تخلف در واقع استفاده غیر مجاز و غیر اخلاقی از اعتبار و نام شرکت‌های معتبر است، سازمان از تمام شرکت‌هایی که به این شکل مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند دعوت می‌کند تا مراتب اعتراض خود را اعلام کنند.

آریا با بیان اینکه سازمان هم اکنون درحال جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز برای برخورد با متخلفان حوزه SEO است، ادامه داد: این موضوع درحال بررسی و پیگیری است و سازمان تلاش می‌کند تا از طریق شورای انتظامی خود به شکایات صورت گرفته در زمینه سوءاستفاده‌های فضای مجازی ترتیب اثر دهد.

به گفته رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، شرکت‌ها می‌توانند از طریق جستجوی مداوم نام و سایت شرکت خود در موتورهای جستجو، از سواستفاده‌های احتمالی مطلع شوند.

سازمان به دنبال ایجاد قوانین دست‌وپا گیر نیست

مهرداد سیجانی، عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران نیز با تاکید بر اینکه دفاع از حقوق فعالان قانونی IT، هدف این سازمان است، گفت: قوانین و مقررات حاکم برفضای مجازی درکشور ما نقصی ندارد و مشکل در اجرا و پیگیری این قوانین است. در این فضا، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، به دنبال ایجاد قوانین دست‌وپاگیر نیست اما قطعا برخورد با سوءاستفاده‌کنندگان و احقاق حقوق شرکت‌‌هایی که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند، یکی از مهم‌ترین اهداف و ماموریت‌های سازمان است.

سیجانی درخصوص برخورد با متخلفان حوزه بهینه‌سازی موتورجستجو (SEO) ادامه داد: ضروری است که سازمان برای حمایت از فعالیت قانونی، حفظ حقوق و اعتبار شرکت‌هایی که در این زمینه آسیب‌ دیده‌اند، با متخلفان برخورد کند.

وی درخصوص پاسخگویی به شکایات صورت گرفته گفت: تمامی شرکت‌هایی که نسبت به سوءاستفاده از نام و اعتبار پورتال و وب‌سایت خود معترض هستند می‌توانند مراتب را به دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: