جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

صاحب‌نظران برجسته امنیتی: آژانس امنیت ملی اینترنت را مصادره کرده است

محتوای جدول

بروس شنیر متخصص برجسته امور امنیتی تازه‌ترین صاحب‌نظری است که به علت اقدامات آژانس امنیت ملی آمریکا به آن حمله کرده است.

خبرگزاری فارس: صاحب‌نظران برجسته امنیتی: آژانس امنیت ملی اینترنت را مصادره کرده است

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, وی از اقدامات و تهدیدات این آژانس که منجر به تعطیلی سرویس ایمیل امن Lavabit شده انتقاد کرده و اظهار داشته که آمریکا عملا اینترنت را به نفع خود مصادره کرده است.

سرویس ایمیل یاد شده که مورد استفاده اسنودن بود از سوی مالک آن به علت فشارهای آژآنس امنیت ملی آمریکا برای دسترسی به اطلاعت شخصی اسنودن تعطیل شده است.

بروس شنیر در انتقادی تند از آژانس امنیت ملی آمریکا گفته است این آژانس از قانون به عنوان ابزاری برای مجبور کردن شرکت های فناوری به استفاده از سیستم های کنترل و جاسوسی کاربران بهره می گیرد و دیگر تردیدی وجود ندارد که اینترنت در سطح جهانی از سوی آمریکا مصادره شده است.

وی افزوده است: ما باید در برابر فشارهای دولت آمریکا از ابزار اخلاقی استفاده کنیم. تهدید مدیر سرویس ایمیل Lavabit به دستگیری نشان می دهد که دولت آمریکا به دنبال حاکم شدن بر صنایع خصوصی است و می خواهد صاحبان این صنایع را مجبور کند تا سیستم های خود را به طور مخفیانه برای جاسوسی از شهروندان تغییر دهند. اگر با چنین خواسته هایی موافقت شود افراد کنترل خود را بر کسب و کارشان از دست می دهند، لذا باید تصمیماتی اخلاقی گرفت و از چنین اقداماتی دوری جست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: