جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

طرح دور کاری در وزارت دادگستری انجام شد.

محتوای جدول

معاون نوسازي و تحول اداري معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري از تداوم اجراي طرح دوركاري كاركنان دولت خبر داد و افزود: وزارت دادگستري هم به جمع وزارتخانه هاي پيشتاز در دوركاري پيوست.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، احمد بزرگيان با تكذيب خبر توقف دوركاري در سازمانها و ادارات دولتي گفت: دوركاري بر اساس قانون برنامه توسعه و تحول اداري با جديت در حال اجراست و بر اساس قانون برنامه توسعه بايد تمامي ادارات دولتي 20 درصد از مشاغل قابل دوركاري خود را دوركار كنند كه اين مهم با قدرت در حال انجام است به طوريكه برخي سازمانها و وزارتخانه ها 80 درصد كاركنان خود را دوركار كرده اند.

وي افزود: دوركاري در تمام دنيا به دو روش الكترونيكي و غير الكترونيكي انجام مي شود كه هم اكنون 39 شغل شامل دوركاري در سطح كشورهاي پيشرفته تعريف شده كه در ايران هم هر دو روش براي اجرا در دستور كار دولت قرار گرفته است.

وزارت دادگستري دور كار شد

اين مقام عالي در اجراي طرح دوركاري كاركنان دولت اعلام كرد كه هم اكنون وزارتخانه هاي رفاه، كار و تامين اجتماعي، وزارت خانه آموزش و پرورش وزارت ارتباطات، وزارت آموزش و پرورش، وزارت مسكن و شهرسازي، معاونت توسعه منابع انساني رياست جمهوري و سازمان محيط زيست نخستين پرچمداران دوركاري در كشور هستند و وزارت دادگستري هم به جمع وزارتخانه هاي دوركار پيوسته و تمامي مديران اين وزارتخانه مي توانند از خانه امور كاري خود را انجام دهند.

اينترنت ملي تاپايان سال91 در خدمت دوركارها

بزرگيان در پاسخ به اينكه چرا برخلاف قول وعيدها هنوز اينترنت ملي براي دوركارها ايجاد نشده است گفت: برابر قانون برنامه توسعه تا پايان سال 91 اينترنت ملي به بهره برداري مي رسد و كاركنان دوركار در اولويت استفاده از اين فناوري هستند.

معاون نوسازي و تحول اداري معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري با بيان اينكه اولويت دوركاري خانمها هستند گفت: استقبال كاركنان زن در معاونت توسعه منابع انساني رياست جمهوري از دوركاري بسيار خوب بوده و بيشتر كار كنان يك تا سه روز از هفته را دوركاري مي كنند و به دليل بالارفتن راندمان كاري پاداشهاي غيرمالي براي آنها در نظر گرفته شده است.

ايجاد 30 هزار دفتر پيشخوان دولت در كشور

بزرگيان در مورد آخرين وضعيت دفاتر پيشخوان دولت در كشور گفت: بر اساس تفاهم نامه هايي كه با 20 دستگاه دولتي منعقد شده است 228 خدمت دولتي در شهرستانها در حال ارائه است كه بر اساس برنامه پنجم توسعه تا پايان برنامه پنجم توسعه دولت بايد تعداد دفاتر پيشخوان را تا 30 هزار دفتر در سطح كشور افزايش دهد.

حمايت دولت از پيشخوان قوه قضائيه

وي در پاسخ به اينكه قوه قضائيه تصميم دارد بخشي از خدمات قضائي خود را براي سهولت مردم در قالب دفاتر پيشخوان ارائه كند گفت: دولت آمادگي دارد تجربيات و توان خود را براي تحقق اين امر در اختيار قوه قضائيه قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: