معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه پروژه ملی هم‌کدسازی تلفن های استانهای کشور که از پانزدهم مردادماه جاری آغاز شده بود متوقف شده است، گفت: توقف اجرای طرح هم کدی استانی، براساس دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت گرفته است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, داوود زارعیان  درباره آخرین وضعیت اجرای طرح یکسان سازی کدهای استانی تاکید کرد: اجرای این طرح که قرار بود به صورت سراسری و به مرور در تمامی استانهای کشور تداوم یابد هم اکنون به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی متوقف شده است.

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران طرح هم کدسازی استانی را در استان مرکزی به اتمام رسانده است، ادامه داد: براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دلیل توقف این پروژه عدم آمادگی شرکت ارتباطات زیرساخت عنوان شده است.

زارعیان در پاسخ به این سوال که آیا توقف پروژه هم کدسازی، ارتباطی با دستورالعمل جدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توقف تغییر تعرفه های مخابراتی نداشت، گفت: تاکنون در زمینه تعرفه خدمات مخابراتی نامه ای از سوی وزیر و یا مجموعه های تحت امر این وزارتخانه به ما ابلاغ نشده است.

معاون شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی تاکنون در استانهای تهران، البرز، قم و مرکزی به اجرا درآمده است، خاطرنشان کرد: نرخ مکالمات برای این استانهای هم کدشده، براساس نرخ های تغییر یافته و برای هر پالس مبلغ 58.1 ریال محاسبه خواهد شد.

وی با تاکید براینکه قرار بود هم کدی استان همدان نیز از روز گذشته آغاز شود خاطرنشان کرد: مخابرات برای آماده سازی استانها در اجرای این طرح، هزینه های اطلاع رسانی و نصب تجهیزات بسیاری انجام داده که مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رایویی به ضرر مخابرات به اتمام رسیده است.

به گزارش مهر، این برای بار دومی است که طرح یکسان سازی کدهای استانی متوقف می شود به نحوی که طی چند سال اخیر این سرویس پس از اجرا در تهران، کرج و قم به دلیل عدم تامین مالی پروژه به عقب افتاد.

دو روز پیش محمود واعظی وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین اقدام خود دستور توقف طرح افزایش نرخ های مخابراتی را صادر کرد که براساس آن گفته می شد توقف یکسان سازی کدهای استانی نیز در جهت همین دستور انجام شده است چرا که مخابرات با اجرای این پروژه نرخ مکالمات تلفنی را به ازای هر پالس از حدود 44 ریال به 58 ریال تغییر داده و بابت اجرای یکسان سازی کدها نیز قرار است 900 تومان به صورت آبونمان ماهانه از حساب مشترک اخذ کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *