جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

عدم توافق حوزه علمیه با امضای قرارداد تدوین پیوست فرهنگی رایتل

محتوای جدول

رایتلاز شهر مقدس قم خبر می‌رسد که در مراسم امضای قرارداد تدوین پیوست فرهنگی رایتل بین حوزه علمیه، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه علامه طباطبایی و وزارت ارتباطات، مدیر حوزه‌های علمیه از امضای این قرار داد امتناع کرده است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، خردادماه امسال و به دستور شورایعالی فضای مجازی، عرضه سرویس مکالمه تصویری مبتنی بر نسل سوم تلفن همراه توسط رایتل، تا تدوین و ابلاغ پیوست فرهنگی پروانه این اپراتور متوقف شد و پس از آن به کرات از سوی وزیر فعلی ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شد که به زودی قرارداد تدوین این پیوست فرهنگی امضا خواهد شد. 

محمد حسن نامی هفته گذشته و در مراسم امضای تفاهم‌نامه ایجاد پژوهشگاه ICT در دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک، پیوست فرهنگی رایتل با قرارداد سه جانبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حوزه علمیه قم و دانشگاه تدوین خواهد شد، گفته بود: می‌بایست به منظور استفاده از تکنولوژی‌های جدید و بهره‌گیری از فناوری‌های متناسب با فرهنگ ایرانی-اسلامی، فرهنگ‌سازی لازم انجام شود. باید تلاش‌های گسترده‌ای در حوزه ICT به عنوان یکی از حوزه‌های موثر در توسعه فرهنگی کشورها و انتقال فرهنگ از کشورهای مختلف به کشورهای هدف، صورت گیرد و دانشگاه‌ها یکی از اصلی‌ترین منابع در این حوزه محسوب می‌شوند.
 
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزاری مراسم امضای تفاهم نامه با حوزه علمیه و دانشگاه های امام صادق (ع) و دانشگاه علامه طباطبایی برای تدوین این پیوست فرهنگی را با حضور وزیر ارتباطات در شهر مقدس قم تدارک دیده بود که براساس اطلاعات رسیده، آیت الله سید هاشم حسینی بردخونی بوشهری، مدیر حوزه های علمیه از امضای این قرارداد خودداری و امضای آن را موکول به مطالعه و بررسی بیشتر مفاد قرارداد کرده اند.

عرضه خدمات تماس تصویری توسط اپراتور سوم تلفن همراه با واکنش و فتاوی مراجع عالیقدر تقلید مواجه شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: