کشور چین عنوان بزرگترین بازار تلفن همراه در جهان را از آن خود کرده است و این طور که گزارش‌های جدید نشان می‌دهد، پیش‌بینی شده است که طی سال 2014 میلادی بین 500 تا 600 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در این کشور به فروش برسد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,“هسیه چینگ-چیانگ”( Hsieh Ching-chiang) مدیر مرکز MediaTek اعلام کرد که طی سال 2012 میلادی در مجموع 400 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در کشور چین فروخته شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال 2014 میلادی رشد 25 تا 50 درصدی داشته باشد.

مرکز MediaTek همچنین پیش‌بینی کرده است که به زودی نسل جدید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر پردازنده 8 هسته‌ای وارد بازار می‌شود و نخستین گوشی‌های هوشمند 8 هسته‌ای در دسامبر سال جاری میلادی به دست کاربران جهانی می‌رسد.

گوشی‌های هوشمند مجهز به پردازده‌های 8 هسته‌ای MediaTek در بین گوشی‌های متوسط تا گوشی‌های پیشرفته طبقه‌بندی می‌شوند و میانگین قیمت آن‌ها بین 246 تا 328 دلار پیش‌بینی شده است.

در همین میان گفته شده است که فروش رایانه‌های لوحی نیز در کشور چین رو به افزایش است. در سال 2013 میلادی در مجموع 100 میلیون دستگاه رایانه لوحی در چین فروخته می‌شود که گفته شده است این رقم در سال آتی رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

مرکز MediaTek پیش‌بینی کرده است که در سال 2014 میلادی 6 تا 7 مدل جدید پردازنده موبایلی روانه بازار می‌کند که تمامی آن‌ها به 8 هسته پردازشگر مجهز شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *