شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گوید: مخابرات پس از خصوصی‌سازی، برخی املاک، ساختمان‌ها و تجهیزات که باید در اختیار دولت باقی می‌ماند را تحویل نمی‌دهد. مخابرات می‌گوید: املاک و ساختمان‌های مشترک در مراکز سوئیچ راه دور در حال تفکیک است.

خبرگزاری فارس: ماجرای املاکی که مخابرات خصوصی به دولت تحویل نمی‌دهد

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,به تازگی اختلاف حساب شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات ایران بار دیگر علنی شده است.

این بار شرکت زیرساخت اعلام کرده که 450 میلیارد تومان از مخابرات طلب‌کار است و به دلیل این بدهی، سرویس جدید از جمله اینترنت به مخابرات واگذار نخواهد کرد.

اما این بار شرکت زیرساخت در کنار مطرح کردن موضوع بدهی، اختلاف دیگری را نیز پیش کشیده و گفته علاوه بر بدهی، مخابرات پس از خصوصی‌سازی، برخی املاک، ساختمان و تجهیزات که باید در اختیار دولت باقی می‌ماند را هم به شرکت زیرساخت تحویل نمی‌دهد.

امروز موضوع بدهی مخابرات به زیرساخت روشن شده؛ اما در مورد املاکی که مخابرات از تحویل آنها به دولت سرباز می‌زند، سوالاتی بی پاسخ مانده است.

پس از پیگیری خبرنگار فارس از این  ماجرا، مشخص شد که موضوع سر مراکز PC و SC است که در زمان دولتی بودن مخابرات در اختیار مخابرات بود و پس از خصوصی‌سازی قرار بود، به حاکمیت تحویل داده شود.

مراکز PC و SC، مراکز سوئیچ راه دور هستند که ترافیک بین‌شهری و بین‌استانی استان‌ها را برقرار می‌کنند. تعداد SC ها 8 مرکز و تعداد PCها حدود 100 مرکز است.

در پیگیری این موضوع،‌ از طرفین، مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص موضوع «املاک دولتی در اختیار مخابرات» به فارس، گفت: مخابرات برخی ساختمان‌های مراکز PC و SC در سراسر کشور که باید پس از خصوصی‌سازی در مجموعه دولت باقی می‌ماند را تحویل نداده که در حال رایزنی برای دریافت آنها هستیم.

اما معاون شرکت مخابرات ایران از جنبه دیگری به موضوع نگاه می‌کند. داوود زارعیان به فارس، گفت: در 8 مرکز SC، گاهی مخابرات در ملک زیرساخت است؛ گاهی زیرساخت در ملک مخابرات؛ در برخی مراکز ساختمان متعلق به مخابرات و زمین از آن زیرساخت است و در برخی مراکز بالعکس.

وی می‌گوید: حدود 95 درصد املاک تفکیک شده و املاکی که به صورت مشترک استفاده می‌کردیم نیز در حال تفکیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *