جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مرورگر Safari آسیب پذیرتر از همیشه

محتوای جدول

هفته گذشته شاهد ارائه نسخه جدید سیستم عامل شرکت Apple به نام Mountain Lion بودیم. یکی از اتفاقات جدید در این سیستم عامل، به روز رسانی مرورگر Safari است که همیشه به همراه سیستم عامل عرضه می شود.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، با توجه به اینکه تعداد ۱۲۱ نقطه ضعف در مرورگر جدید Apple اصلاح و ترمیم شده است، این طبیعی بود که کاربران منتظر نسخه به روز شده Safari 6 برای سیستم های عامل قدیمی تر باشند.

ولی متاسفانه، شرکت Apple تنها اقدام به ارائه نسخه جدید مرورگر Safari 6 برای سیستم عامل Lion کرده و سیستم عامل قبل از Lion یعنی Snow Leopard و همچنین Windows را کاملاً فراموش کرده است. از اطلاعات منتشر شده بر روی سایت شرکت Apple نیز چنین به نظر می رسد که این شرکت تصمیم و برنامه قریب الوقوعی برای انتشار نسخه جدید Safari 6 برای این دو سیستم عامل ندارد.

با وجود بیش از یکصد نقطه ضعف در مرورگر Safari، این مرورگر بیشتر از هر زمان، در برابر انواع حملات نفوذی آسیب پذیر است. مسئولیت کامل این وضعیت هم با شرکت Apple است که تصور می کند نادیده گرفتن مسائل امنیتی درصد بزرگی از کاربران، باعث از بین رفتن خود بخود این مشکلات خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: