جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مشتری‌یابی بیمارستان‌هایی که با ارسال پیامک

محتوای جدول

مشکلات مالی بیمارستان‌های خصوصی و دولتی باعث شده تا آنها نیز برای کسب درآمد، به سمت و سوی پیامک‌های تبلیغاتی گرایش پیدا کنند. در حالی که تبلیغات در حوزه سلامت، شرایط خاص خودش را دارد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  اخیرا برخی از بیمارستان‌های خصوصی با ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، به معرفی خدمات خود با تخفیف ویژه می‌پردازند. این در حالی است که چنین تبلیغاتی در حوزه سلامت و بیمارستان‌ها، نیازمند اخذ مجوز از سازمان نظام پزشکی است. اما به نظر می‌رسد که این قبیل پیامک‌ها بدون مجوز نظام پزشکی برای برخی از خطوط تلفن همراه ارسال می‌شود.
محتوای پیامک یکی از بیمارستان‌های خصوصی، تبلیغات خدمات جراحی زیبایی بینی، سینه و شکم است که عنوان داشته این خدمات را با تخفیف ویژه ارایه می‌دهد.
در تماس با این بیمارستان جویای هزینه جراحی زیبایی بینی شدیم که عنوان شد حداقل هزینه جراحی زیبایی بینی در این بیمارستان سه میلیون و 300 هزار تومان است.
کسی که پاسخگوی سوالات بود، عنوان داشت که هزینه این جراحی در یکی دیگر از بیمارستان‌های خصوصی تهران بالغ بر 12 میلیون تومان است.
دکتر سجاد رضوی مدیر نظارت بر درمان وزارت بهداشت در این رابطه گفت: هرگونه تبلیغات پزشکی باید با مجوز سازمان نظام پزشکی انجام شود ولی متاسفانه مخابرات و نشریات ما بدون توجه به این قانون، نسبت به تبلیغات پزشکی اقدام می‌کنند.
وی از رایزنی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی با وزارت ارشاد برای ساماندهی تبلیغات پزشکی خبر داد و افزود: گفته می‌شود که در حدود 10 درصد تبلیغات پزشکی با مجوز نظام پزشکی انجام می‌شود و مابقی آنها مجوز ندارند که این امر یک تخلف محسوب می‌شود.
دکتر علیرضا زالی رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران در رابطه با تبلیغات در حوزه سلامت، گفت: متاسفانه بالاتر از دو سوم تبلیغات حوزه سلامت کسانی هستند که فاقد صلاحیت ورود به بحث‌های تخصصی بوده و یا اساسا پزشک نیستند و هیچ‌گونه توانمندی حرفه‌ای در این زمینه ندارند.
وی با اعلام اینکه در حدود 60 درصد تبلیغات به صورت قاچاق، پنهان و زیرزمینی در حوزه‌های مختلف اتفاق می‌افتد، گفت: حجم مواردی که از سازمان نظام پزشکی استعلام می‌شود بسیار نادر است و متناسب با حجم انتشار این آگهی‌ها نیست.
زالی افزود: خوشبختانه اصلاحی در آیین نامه تبلیغات ملی کشور صورت گرفته و ما نیز در بخشي از آن شرکت داشتیم و در همان جا به صورت دقیق اعلام شده برای درج آگهی سلامت باید از سازمان نظام پزشکی محل استعلام صورت گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب پیشنهادی به شما

سایر مطالب پیشنهادی به شما

تماس با ما

خواندن این مطالب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: